حمایت قانون از ازدواج و فرزندآوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۵۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
نایب رئیس کمیسیون ویژه جمعیت و تعالی خانواده مجلس گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تلاش دارد در فرصت ۷ ساله‌، خانواده‌ها و زوجینی که علاقه‌مند به ازدواج و فرزند‌آوری هستند را یاری کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 فاطمه محمدبیگی، نایب رئیس کمیسیون ویژه جمعیت و تعالی خانواده مجلس با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" شبکه خبر گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، قانونی نسبتا جامع و چندوجهی با دید حل مسئله و مانع‌زدایی نگاشته شده است و تلاش دارد در طی فرصت ۷ ساله‌ای که برای اجرای آن دارد، خانواده‌ها و زوجینی که علاقه‌مند به ازدواج و فرزند‌آوری هستند را یاری کند.

وی افزود: در ماده اول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در بند الف آن برای هماهنگی، نظارت و اجرای صحیح این قانون، ستاد ملی جمعیت به ریاست رئیس جمهور و با حضور برخی از وزرا و رؤسای برخی از سازمان‌ها مانند صدا وسیما و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد.

حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت گفت: قانون در مجموع ۱۵۴ ماده و تبصره ( ۷۳ ماده و ۸۱ تبصره) دارد که در بیش از یک چهارم این مواد مستقیما وزارت بهداشت مورد خطاب قرار گرفته شده و نیز در بیش از یک سوم مواد از وزارت بهداشت نام برده شده و در نصف مواد قانون تکالیفی برای تمام دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت تعیین شده است.

وی افزود: مرخصی زایمان، حمایت اقتصادی از زوجین جوان نابارور، تسهیل دسترسی و ایجاد مراکز در اقسی‌نقاط کشور، تربیت و حمایت از نیروی متخصص، حمایت از خانواده، حمایت از کودکان، بیمه شدن بانوان باردار، تأمین خوابگاه‌های متأهلین دانشجویی، ساماندهی غربالگری و غیره از جمله محورهای این قانون است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت بیان کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اجباری به فرزندآوری خانوادها ندارد.

مهدی مختاری، مدیر گروه سلامت مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ستاد نظارت بر اجرای این قانون به ریاست رئیس جمهور و عضویت تمام دستگاه‌های اجرایی  واگذار شده است.

وی بیان کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس از روز اول به عنوان بازوی علمی مجلس شورای اسلامی در تمام طرح‌های مطالعاتی و کارشناسی این طرح مشارکت داشته است.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۲.۹۹°