روابط عالی با ایران را حفظ می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۵۵۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
وزیر امور خارجه پاکستان با بیان حفظ روابط عالی دوجانبه این کشور با جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط عالی با ایران ریشه در مشترکات قوی تاریخی، مذهبی و فرهنگی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "شاه محمود قریشی" امروز (سه‌شنبه)وزیر امور خارجه پاکستان گفت: اسلام‌آباد همواره مصمم و متعهد به حفظ مشارکت سنتی و روابط عالی با تهران است.

قریشی در جمع مسوولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه دفاع ملی وابسته به ارتش پاکستان در اسلام‌آباد به تشریح آخرین مواضع این کشور درخصوص تحولات منطقه‌ای، سیاست خارجی به ویژه روابط با همسایگان از جمله ایران پرداخت.

قریشی گفت: پاکستان علیرغم فشار‌های مختلف، همواره روابط عالی خود را با ایران حفظ کرده است.

وی با تاکید بر عزم و تعهد اسلام‌آباد برای ادامه مشارکت سنتی با تهران، روابط دو کشور همسایه را ریشه در مشترکات عمیق و قوی تاریخی، فرهنگی و مذهبی توصیف کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان که پنجم آبانماه امسال ضمن شرکت در دومین اجلاس وزیران خارجه کشور‌های همسایه افغانستان به میزبانی کشورمان در تهران با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد، افزود: ما به دامنه مشارکت‌های سنتی خود با کشور‌های تاثیر گذار در جهان اسلام به ویژه ایران تعمیق بخشیده‌ایم.

وی در باره وحدت امت اسلامی نیز افزود: پاکستان همیشه تلاش کرده تا به پلی برای تنش‌زدایی و ترویج گفتگو تبدیل شود، حتی زمانی که سایه رویارویی نظامی بر فراز خاورمیانه سنگینی می‌کند.

شاه محمود قریشی موضوع افغانستان و کمک به صلح در این کشور را یک مسئولیت جمعی دانست و افزود: اسلام‌آباد نقش خود را برای پیشبرد گفتگو و آشتی در افغانستان را علیرغم چالش تروریسم، هجوم پناهندگان و یا روایت‌های نادرست ایفا کرده است.

وی گفت: پاکستان همواره بر این موضوع تاکید کرده بود که جنگ در افغانستان راه حل نظامی ندارد و یک افغانستان صلح آمیز و مرفه به نفع خود پاکستان و تما منطقه است.

گفتنی است، شاه محمود قریشی پنجم آبانماه امسال در دومین اجلاس وزیران خارجه کشور‌های همسایه افغانستان به میزبانی کشورمان در تهران شرکت و همچنین با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

پیش‌تر وزیر امور خارجه پاکستان چهارم شهریورماه نیز سفر رسمی به تهران انجام داد و با رئیس جمهوری و امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون تحولات منطقه‌ای، افغانستان و همچنین تقویت روابط دوجانبه گفتگو کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۵۹°    ۱۴.۹۹°