برگزاری نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد با خطیب‌زاده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۶۱۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
نشست هم اندیشی سازمان‌های مردم نهاد کشور با خطیب‌زاده رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه امروز (چهارشنبه) برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در نشست هم اندیشی سازمان‌های مردم نهاد کشور که بیش از ۳۶ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه های فرهنگی، درمانی، محیط زیست و سایر موضوعات بین المللی حضور داشتند، رؤسای هیئت امنا و اعضای سمن‌ها با رویکرد وزارت امور خارجه در رابطه با سمن‌ها آشنا شده و در عین حال مسئولان حوزه سمن‌ها در وزارت امور خارجه با دغدغه‌ها و مشکلات پیش روی سمن‌ها آشنا شدند.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در این نشست خطاب به هیئت‌های امنا و اعضای سمن‌های شرکت کننده، با تأکید بر دو اصل اساسی « هماهنگی» و « استقلال» در تعاملات با سمن‌ها، ضمن اشاره بر اهمیت حضور و فعالیت سمن‌ها در جمهوری اسلامی ایران بر تعهد وزارت امور خارجه در حمایت و ایجاد تسهیلات جهت فعالیت‌های مؤثر سمن‌ها در عرصه‌های بین المللی تأکید کرد.

رؤسا و اعضای هیئت امنای سمن‌های شرکت کننده در این نشست نیز در اظهارات خود، علاوه بر قدردانی از تشکیل جلسه حاضر، خواستار ادامه جلسات رو در رو جهت طرح مسائل و خواسته‌های سمن‌ها و همچنین افزایش حمایت‌های وزارت امور خارجه از سمن‌ها جهت حضور در عرصه‌های بین المللی و انعکاس مسائل حوزه‌های فعالیت‌های خود شدند.

در حال حاضر از حدود یکصد سمن ثبت شده نزد وزارت کشور با کار ویژه موضوعات بین المللی، هفتاد سمن دارای مقام مشورتی نزد شورای اقتصادی - اجتماعی سازمان ملل متحد هستند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۸.۹۹°