استفاده از ظرفیت‌های معدنی، صنعتی و کشاورزی استان زنجان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۶۴۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، امروز ۲۷ آبان به منظور بررسی مشکلات استان، به زنجان رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور در بدور ورود به زنجان گفت: استان زنجان ظرفیت‌های بسیاری از جمله کشاورزی، صنعتی و معادن دارد و امیدواریم در این سفر بخشی از کمبود‌ها و مشکلات این استان در شورای اداری استان برطرف شود.
 
 
بازدید از شرکت ریسندگی سرجین بافت

سید ابراهیم رئیسی صبح روز پنجشنبه با حضور در شرکت ریسندگی نخ پنبه سرجین بافت در جریان کار این شرکت قرار گرفت.

شرکت سرجین بافت با سرمایه گذاری ارزی بالغ بر ۵۰ میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی بالغ بر هزار میلیارد تومان با پیش بینی اشتغالزایی یک هزارو ۵۰۰ نفر در زنجان فعال می‌شود.

با راه اندازی این واحد در استان سالانه ۱۵ هزار تن ریسندگی نخ پنبه صورت خواهد گرفت. در این واحد تولید پارچه، رنگرزی، تکمیل و دوخت پوشاک صنعتی انجام خواهد شد.
پیش بینی شده است با رفع مشکل تعهد ارزی و تامین آب این واحد، فاز اول آن تا پایان سال جاری و فاز دوم در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.
 
حضور رئیس جمهور در شهرک روی زنجان

رئیس جمهور بعد از شهرک صنعتی شماره یک زنجان به شهرک روی رفت تا از نزدیک در جریان مشکلات این شهرک قرار گیرد.
سالانه، حدود ۷ میلیون تن کیک روی در این شهرک دپو می‌شود که علاوه بر جنبه‌ی اقتصادی، مشکلات زیست محیطی هم برای زنجان به همراه دارد.
این میزان کیک روی حدود ۶ هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.
رئیس جمهور در این بازدید دستور داد همه‌ی ۶ هزار میلیارد تومان برای مردم استان زنجان هزینه شده و سریعاً با تشکیل کارگروهی مشکل فروش کیک روی‌های دپو شده حل شود.
 
بازدید از کارخانه روغن نباتی جهان
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در بازدید از کارخانه روغن نباتی جهان: اجازه نمی‌دهیم تولید در کشور دچار وقفه شود.
رئیس جمهور در ادامه‌ی برنامه‌های سفر به استان زنجان از کارخانه روغن نباتی جهان بازدید کرد و گفت: خط تولید این کارخانه تقریبا" تعطیل است و کند کار می‌کند و ظاهرا" فقط سرپا نگه داشته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: من به خوبی کارخانه روغن نباتی جهان را می‌شناسم قبلا وقتی به این کارخانه آمده بودم به استاندار (وقت) گفتم این کارخانه را راه بیاندازید و در مدت کوتاهی راه اندازی شد.
رئیس جمهور با اشاره به شباهت مشکلات این کارخانه با مجموعه کیوان در همدان گفت: کارگران با لباس‌های کارگری معطل ایستاده اند و آماده‌ی کار هستند، خط تولید هم آماده است، اما اقدام نمی‌کنند.
وی تاکید کرد: ما اجازه نمی‌دهیم تولید در این کشور دچار وقفه شود، باید کارخانه روغن نباتی جهان با تمام ظرفیت کار کند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به این که کسی که کارخانه روغن نباتی جهان را در اختیار دارد تعدادی دیگر از این کارخانه‌ها را هم در کشور در اختیار گرفته است، خطاب به مدیرداخلی کارخانه گفت: به کسی که این کارخانه را در اختیار دارد بگویید نمی‌تواند فقط به شکل اسمی و با ظاهرسازی کارخانه را اداره کند.
رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های کشور افزود: از نظر حقوقی این واحد با مشکلات زیادی در واگذاری و ادامه فعالیت روبروست و این معطل ماندن قابل تعقیب و پیگیری است.
وی با تاکید به مدیران استانی مبنی بر پیگیری بازگشایی واقعی کارخانه روغن نباتی جهان و استفاده‌ی حداکثری از توان کارگران آن گفت: شرط واگذاری کارخانه‌ها و واحد‌های اقتصادی و صنعتی باید تولید و اشتغال کارگران باشد.
رئیس جمهور همچنین از وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار و دادستان زنجان خواست راه اندازی این کارخانه با جدیت دنبال شود.
کارخانه روغن نباتی جهان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن نباتی کشور بود که در جریان انتقال از استان البرز به استان زنجان به مدرن‌ترین دستگاه‌های روز دنیا هم تجهیز شد.
این واحد تولیدی یکی از واحد‌های صنعتی پرشمار کشور است که در جریان اجرای ناصحیح سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی دچار مشکل شده و علاوه بر کاهش چشمگیر تولید، تعداد زیادی از کارگران آن نیز اخراج شدند.
 
همچنین در این سفر، برخی وزرا و معاونان رئیس جمهوری به نمایندگی از رئیسی، به شهرستان‌های زنجان سفر کرده و از نزدیک به مشکلات این شهرستان‌ها رسیدگی می کنند.
 
برچسب ها: زنجان ، سفر ، رئیس جمهور
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۸۴°    ۵.۷۹°