کتاب، خواندن یا نخواندن؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۷۰۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۷
دست اندرکاران نویسندگی، انتشار و فروشندگی کتاب بر این باورند که علاوه بر تولید یک کتاب خوب به تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب خوانی هم فکر کنیم در این بین رسانه ملی کم کاری می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به بهانه بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتاب خوانی از ۲۴ آبان تا اول آذر ۱۴۰۰ شهر فرنگ به بررسی چگونگی سرانه مطالعه در کشور پرداخت. شعار امسال هفته کتاب به "جای خای را با کتاب خوب پر کنیم" اختصاص یافته است.

"هومان حسن پور" رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران درباره بهره جستن از هفته کتاب و کتاب خوانی در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: رسالت و وظایف اتحادیه ایجاد فضای مطالعه در کشور است.

او عملکرد اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران را در دوره گذشته موفق ارزیابی کرد.


حسن پور گفت: نباید رفتار منقطع و مقطعی در فرایند کتاب خوانی و کتاب گردی ایجاد شود.

هومان حسن پور رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران گفت: متاسفانه بسیاری از ناشران خود را بی نیاز از پروانه کسب می دانند صاحبان مشاغل برای حرفه ای شدن، به این پروانه نیازمندند. 

او با بیان آمار تعداد ناشران فعال گفت: کتاب یک محصول کمی نیست و کیفی است. نباید در تله کمی افتاد وقتی که به دنبال تعداد نشر و اثر هستیم از کیفیت کاسته شد.
 
حسن پور عدم تسلط دولت بر فضای مجازی را یکی از مشکلات ناشران کتاب عنوان کرد.
 
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران گفت: باید از کپی و کتابسازی کتاب های خوب جلوگیری کرد.
 
 
برخلاف نظر حسن پور "محمد طباطبایی" نویسنده و کارشناس حوزه نشر به همه دوره های هفته کتاب نمره منفی پر داد و افزود: مشکل هفته کتاب از همین شعارها و نامگذاری های هفته کتاب آغاز می شود.

او ترکیب شورای سیاستگذاری هفته کتاب و ستادهماهنگی را در همه دوره ها ناکارآمد خواند.
طباطبایی نویسنده و کارشناس حوزه نشر گفت: بر این باورم که کمبود کتاب خوب صرفا به گردن ناشران نیست. کتاب خوب کار و هزینه زیاد دارد پس گران هم خواهد بود.

طباطبایی نویسنده و کارشناس حوزه نشرگفت: در کم شدن کتاب‌های خوب، ناشران مقصّر نیستند. معتقدم تنها ۵۰ ناشر هستند که کتاب قابل بررسی منتشر می‌کنند و یکی از مهمترین عوامل موثر برکتاب خوانی، انتشار کتابِ خوب است.
 
برچسب ها: کتاب ، ناشر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°