پاسخ به انگلیس: اشغالگری، تروریسم است نه مقاومت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۷۴۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
حماس: انگليس به جاي عذرخواهي و اصلاح خطاهايش نسبت به مردم فلسطين به دشمني هاي سابق ادامه مي دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پی تصمیم دولت انگلیس علیه جنبش حماس و جرم انگاری هرگونه همبستگی با آن، این جنبش تصمیم لندن را تداوم تعدی به ملت فلسطین دانست و تاکید کرد: مقاومت به عنوان یک حق تضمین شده بین المللی، تروریسم نیست بلکه این اشغالگری صهیونیست‌ها و جنایات آن‌ها است که پلیدترین نوع تروریسم به شمار می‌رود.

به نوشته روزنامه تایمز، وزیر کشور انگلیس گفت که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم‌های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات حبس خواهد داشت.

در واکنش به این تصمیم، جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای "تروریستی خواندن" خود را محکوم و خواهان محکومیت این تصمیم انگلیس شد و آن را تداوم تعدی علیه ملت فلسطین و حقوق ثابت آن‌ها دانست که از بیش از یکصد سال پیش آغاز شد.

در بیانیه حماس آمده است: متاسفانه انگلیس به جای عذرخواهی و اصلاح اشتباه تاریخی خود علیه مردم فلسطین - چه در بیانیه شوم بالفور و چه در قیمومیت انگلیس که سرزمین فلسطین را به جنبش صهیونیستم واگذار کرد - به خیانت قدیمی خود ادامه می‌دهد و به متجاوزان به زیان قربانیان کمک می‌کند.

این جنبش با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در طول سالها، تاکید کرد: مقاومت در برابر اشغالگری با تمام ابزار‌های موجود، از جمله مقاومت مسلحانه، حقی است که در حقوق بین الملل برای مردم تحت اشغال تضمین شده است. به قتل رساندن ساکنان بومی و آواره کردن آن‌ها به زور و تخریب خانه‌های آن‌ها و زندانی کردن آن‌ها است که تروریسم به شمار می‌آید.

جنبش حماس افزود: محاصره بیش از ۱۵ ساله دو میلیون فلسطینی در نوار غزه که اکثر آن‌ها کودک هستند، نه فقط تروریسم بلکه براساس توصیف بسیاری از سازمان‌های بین المللی و نهاد‌های حقوق بشری جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.

این جنبش تاکید کرد: تعرض به مقدسات و ارعاب مردم در اماکن عبادی عین تروریسم است و سرقت زمین و شهرک سازی در آن‌ها پلیدترین شکل تروریسم به شمار می‌رود.

این بیانیه از جامعه بین المللی، انگلیس و سازمان ملل متحد خواست تا این برخود دوگانه و نقض آشکار قوانین بین‌المللی را که مدعی حمایت و رعایت آن هستند، متوقف کنند.

جنبش حماس همچنین از انگلیس خواست تن دادن به روایت و پروژه صهیونیستی را متوقف و با حمایت از مبارزه ملت فلسطین برای دستیابی به آزادی، استقلال و بازگشت آوارگان فلسطینی به میهن خود به سرعت به فکر اصلاح اشتباه خود علیه این ملت در بیانیه بالفور برآید.

این جنبش در بیانیه خود از تمامی نیرو‌ها و گروه‌های فلسطینی و حامیان مسئله عادلانه ملت فلسطین در اروپا و بویژه انگلیس خواست تا این تصمیم لندن را محکوم و آن را تداوم تعدی به ملت و حقوق ثابت ملت فلسطین بدانند.

جنبش حماس در پایان تاکید کرد: ملت فلسطین و پشت سر آن‌ها ملت‌های عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان با تمام جانفشانی به راه خود به سمت دستیابی به آزادی و بازگشت به سرزمین خود ادامه می‌دهند و مطمئن هستند که به اهداف خود نزدیکتر از تصور بسیاری، خواهند. این درس ثابت تاریخ است.

همزمان گروه‌های مقاومت فلسطین نیز در بیانیه‌ای این تصمیم انگیلس را به شدت محکوم کرده و آن را "برملا کننده سیاست جانبداری از صهیونیست‌ها از زمان صدور بیانیه شوم بالفور" دانستند.
این گروه‌ها تاکید کردند: سیاست نفرت انگیز انگلیس تنها عزم و پافشاری برای مقابله با اشغالگران و بیرون راندن آن‌ها را افزایش خواهد داد.
جنبش فلسطینی «المجاهدین» نیز به نوبه خود تصمیم انگلیس علیه جنبش حماس را "تعدی آشکار به ملت و مقاومت فلسطین" توصیف کرد.
برچسب ها: حماس ، انگلیس ، مقاومت ، تروریسم
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°