کنترلی بر موتورسیکلت‌های دودزا وجود ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۷۸۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: بیش از ۴ میلیون موتورسیکلت در پایتخت تردد می‌کنند که عمده آن‌ها فرسوده و موجب آلودگی هستند و کنترلی بر آنها وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار حمیدی افزود: متاسفانه آلودگی موتورسیکلت‌ها سه برابر وسایل نقلیه شخصی و معاینه فنی آن‌ها دستی است و بایستی حتما مامور ببیند تا جریمه کند و سیستم و سامانه‌ای به صورت هوشمند برای کنترل اینگونه موتورسیکلت‌ها وجود ندارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: سیستم‌های کنترل آلاینده موتورسیکلت‌ها سنتی است و سامانه و الزامی در این زمینه وجود ندارد. اگر موتورسیکلتی می‌خواهد فعالیت داشته باشد ضوابط را رعایت کند.

سردار حمیدی افزود: در حال حاضر میلیون‌ها موتورسیکلت در پایتخت درحال تردد است که دودزا می‌باشد و شهرداری‌ها مکلف است حمل و نقل درون شهری را ساماندهی کند و مجوز‌های لازم برای تردد نیز لحاظ شود، اما سازمان‌های دیگر نیز در این موضوع دخیل هستند و دوگانگی در حوزه مدیریت وجود دارد.

وی گفت: پلیس نیز به این تعداد نیرو ندارد که بخواهد موتورسیکلت‌ها را کنترل کند، عامل انسانی نیز کنترل شدنی نیست و بایستی سامانه‌ها راه اندازی شوند که متاسفانه تاکنون کاری انجام نشده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت افزود: اگر موتورسیکلتی بناست فعالیت کند باید یک مدیریت واحد باشد و آن شهرداری است نه اینکه دیگر سازمان‌ها و نهاد‌ها نیز در این موضوع دخیل باشند.

سردار حمیدی گفت: به هر صورت کنترل پلیس کفایت نمی‌کند و مدیریت شهری باید وارد میدان شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۹.۹۹°