دستگیری عناصر اصلی توزیع گل در شرق تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۸۱۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۷ کیلوگرم مواد روانگردان گل از سوداگران مرگ سابقه‌دار در شرق تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ گفت: مدتی قبل اخباری مبنی بر فعالیت مشکوک دو تن از مواد فروشان پایتخت در مناطق شرقی و شمالی تهران به پلیس ارائه و به همین دلیل اکیپی از مأموران پایگاه چهارم پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. 

وی ادامه داد: عوامل این پایگاه طی اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی محل فعالیت متهم در منطقه تهرانپارس شدند به همین منظور مقدمات دستگیری و برخورد قانونی با این افراد در دستور کار قرار گرفت و بلافاصله با هماهنگی قضایی مجوز ورود به مخفیگاه متهم صادر شد و تیم عملیاتی پلیس به مخفیگاه متهمان اعزام شدند. 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: متهمان در حالیکه در مخفیگاه خود اقدام به تهیه و بسته‌بندی موادمخدر گل می‌کرد در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و ۱۷ کیلو و ۱۹۰ گرم مواد روانگردان گل کشف شد. 

سرهنگ حسنوند با هشدار جدی درباره گرایش به مصرف ماده مخدر گل افزود: سوداگران با استفاده از بذر‌های تراریخته ماده مخدر گل و تغییرات ژنتیکی مستمر در آن سبب شده‌اند که این ماده مخدر، مخرب‌تر شود و در این صورت آسیب‌های جدی آن بر تخریب سلول‌های مغز برگشت ناپذیر می‌شود. 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ بیان کرد: سوداگران با دستکاری ژنتیکی در بذر ماده مخدر گل، میزان توهم زایی آن را به ده‌ها برابر افزایش داده اند که آثار آن بر سلول‌های مغز افراد بسیار ویرانگر است؛ بنابراین به خانواده‌ها هشدار جدی می‌دهیم و از آنها درخواست می‌کنیم حتما درباره آثار و تبعات مخرب مواد مخدر روانگردان و توهم زا با آنها صحبت کنند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۷.۹۹°