عملیات گسترده پهپادی ضد سعودی یمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۸۴۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
نیرو‌های مسلح یمن از اجرای عملیات گسترده پهپادی ضد رژیم سعودی خبر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی ارتش یمن از ۱۴ مورد حمله پهپادی در عمق خاک عربستان از جمله حمله به پایگاه «ملک خالد» در ریاض، تاسیسات نظامی فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالله» و پالایشگاه آرامکو در جده و یک هدف مهم نظامی در «ابها» خبر داد.
 
«یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش یمن در پاسخ به تشدید و افزایش تجاوزات و ادامه جنایات و محاصره ملت یمن، عملیات «موازنه بازدارندگی هشتم» را انجام داده است.

در این بیانیه آمده است: در این عملیات ارتش و نیرو‌های مسلح یمن، پایگاه نظامی «ملک خالد» در ریاض را با ۴ فروند پهپاد از نوع «صماد ۳» هدف گرفت.

این بیانیه می‌افزاید: اهداف نظامی موجود در فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالله» در جده و پالایشگاه‌های شرکت نفتی آرامکو در جده نیز توسط ۴ پهپاد از نوع «صماد ۲» بمباران شدند.

یحیی سریع تاکید کرد که در جریان عملیات موازنه بازدارندگی هشتم، یک هدف نظامی مهم در فرودگاه بین المللی «ابها» با یک پهپاد از نوع صماد ۳ هدف گرفته شد. همچنین اهداف نظامی مختلفی در مناطق ابها، جیزان و نجران توسط ۵ پهپاد از نوع «قاصف ۲K» بمباران شدند.

این بیانیه می‌افزاید: در عملیات موازنه بازدارندگی هشتم، ۱۴ پهپاد از نوع صماد ۳، صماد ۲ و قاصف ۲K به خدمت گرفته شدند.

ارتش و نیرو‌های مسلح یمن همچنین بر توانمندی و قدرت خود جهت انجام عملیات‌های هجومی بیشتر علیه دشمن سعودی و اماراتی در چارچوب دفاع مشروع از ملت و کشور یمن تأکید کرد.

در این بیانیه به متجاوزان در خصوص تشدید حملات هشدار داده شده و آمده است که با هرگونه تشدید تنش تا پایان و توقف تجاوز و لغو محاصره، مقابله خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۷.۹۹°