راه یابی نماینده ایران به دیدار پایانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۸۷۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان
«فریبرز بابایی» آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم نیرو‌های مسلح ایران به فینال پیکار‌های نظامیان جهان راه یافت و «محمدحسین محمدیان» نیز در ۹۷ کیلوگرم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسابقات پنج وزن نخست سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) از امروز (شنبه) ساعت ۱۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در پایان مسابقات صبح به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای و با حضور ۵ کشتی‌گیر برگزار می‌شود، «احمد محمدنژاد جوان» در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب «عظمت توسکایف» دارنده طلای جوانان جهان و طلای قهرمانی اروپا از روسیه شد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل «مانوئل خندزردزیان» از ارمنستان به پیروزی رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که که به صورت دوره‌ای و با حضور ۵ کشتی‌گیر برگزار می‌شود، «مرتضی قیاسی» آزادکار المپیکی کشورمان در دور نخست با توجه به حاضر نشدن «کامارا معروف» از گینه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۵ مقابل «آرتور بادتیف» از روسیه به برتری دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم «فریبرز بابایی» در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر «جلال المردینا» از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد «کامیل ریبسکی» از لهستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «خارالدین بن‌تیلی» از تونس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار فینال «ماگومد قربان علی‌اف» قهرمان جهان از روسیه است.

در وزن ۸۶ کیلوگرم «هادی وفایی‌پور» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب «آرتور نایفونوف» دارنده برنز المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال وفایی‌پور به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا باید به مصاف سادوویک کرزیستوف از لهستان برود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده‌بندی با «صبری نصیرا» از تونس کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود. «محمدحسین محمدیان» دارنده مدال برنز جهان و آزادکار المپیکی کشورمان در گروه B در دور نخست مقابل «سیلیا توماس» از گینه با نتیجه ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر «اریک ژی اویف» از روسیه را از پیش رو برداشت و بعنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در این مرحله به مصاف «محمد فرج» از الجزایر نفر دوم گروه A خواهد رفت.

مسابقات نوبت عصر از ساعت ۱۶ برگزار و نفرات برتر پنج وزن نخست معرفی خواهند شد.

مبارزه‌های پنج وزن دوم نیز فردا (دوشنبه) برگزار خواهد شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۹ نفر حضور دارند، محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف رفیق الاسلام از بنگلادش می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف با برنده کشتی میان هاروتیون مانوکیان از ارمنستان و نمایده سوریه مبارزه خواهد کرد. ناچین مونگوش از روسیه نیز در آن سوی جدول حضور دارد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۸ نفر حضور دارند، محمدمهدی یگانه جعفری در دور نخست به مصاف آکاش احمد از پاکستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم با برنده کشتی میان آرمان آندرسیان از ارمنستان و چریستوس چریستوفوریدیس از یونان مبارزه خواهد کرد. ناچین کولار از روسیه در بالای جدول این وزن حضور دارد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۶ نفر حضور دارند، مسابقات در ۲ گروه سه نفری برگزار می‌شود که بهمن تیموری در A به مصاف حرایر علی خانیان از ارمنستان و انس الخالدی از سوریه می‌رود. دیوید بیتانوف از روسیه در گروه B حضور دارد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود که محمدحسین میرباغبان در گروه B به مصاف محمد عادل ایرشاد از پاکستان و آندریس اوزولس از لتونی می‌رود. ولادیسلاو والیف کشتی‌گیر مطرح روس و دارنده مدال برنز جهان در گروه A حضور دارد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۸ نفر حضور دارند، یدالله محبی در دور نخست با لیو وا گئورگیان از ارمنستان مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی بر این حریف در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان کامارا محمد سالیو از گینه و کبرکالیانا از سریلانکا می‌رود. آلان خوگایف کشتی‌گیر مطرح روسیه در بالای جدول این وزن حضور دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۰.۹۹°