جزئیات افزایش اختیارات استانداران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۹۶۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
وزیر کشور جزئیاتی از افزایش اختیارات استانداران را تشریح کرد و گفت: صندوق‌های توسعه و پیشرفت استانی پیش‌بینی و منابعی در آن ایجاد می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احمد وحیدی، وزیر کشور شامگاه دوشنبه (اول آذرماه) در حاشیه نشست با استانداران کشور که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار کرد: نشست خوبی با استانداران و رئیس سازمان برنامه بودجه داشتیم و موضوع اصلی آن تغییر و تحولات در بودجه ۱۴۰۱ بود که مبنای آن نگاه جدیدی در برنامه‌ریزی‌ها در استان‌ها است و استان‌ها اختیارات بهتری پیدا می‌کنند و شورا‌های برنامه‌ریزی استان‌ها محور اصلی برنامه‌ریزی می‌شوند و با اختیارات بیشتری می‌توانند نسبت به جذب منابع و هزینه آن‌ها تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: پروژه‌ها عمدتاً در استان‌ها تعریف می‌شود و اگر لازم بود در سطح استان‌ها برنامه‌های آمایش اصلاح می‌شود و اساس برنامه‌ریزی در استان شکل خواهد گرفت و منابع عمدتاً در استان تعریف و هزینه می‌شود.

وزیر کشور افزود: بنا است صندوق‌های توسعه و پیشرفت استانی پیش‌بینی و منابعی در آن ایجاد شود که بخشی از آن از منابع دولتی و ملی هست و بخشی نیز ناشی از فروش اموال در استان‌ها است و طبیعتاً اختیارات اضافه‌تری به استان‌ها داده می‌شود و با تمرکززدایی، حرکت خوب و سریعی را در استان‌ها شاهد خواهیم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۳°    ۵.۷۹°