نایب قهرمانی بانوان تکواندوکار ناشنوای ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۹۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
تیم ملی کیوروگی بانوان ناشنوای ایران نایب قهرمان مسابقات قهرمانی جهان تکواندو ۲۰۲۱ ناشنوایان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسابقات قهرمانی جهان تکواندو ۲۰۲۱ ناشنوایان در بخش کیوروگی با حضور ۴۱ تکواندوکار از کشور‌های اوکراین، روسیه، ایران، ترکیه، قزاقستان، کره جنوبی، کرواسی، قرقیزستان و ازبکستان از صبح دیروز در خانه تکواندو آغاز و در پایان تیم روسیه قهرمان شد. بانوان ناشنوای ایران بر سکوی دوم ایستادند و اوکراین به سومی رسید.

در پایان این دوره از رقابت‌ها، در وزن ۴۹- کیلوگرم مرضیه خوش احوال در دور اول استراحت داشت، در بازی دوم مقابل قزاقستان ۱۶ بر پنج به برتری و پس از شکست مقابل حریف روسی، به مدال برنز رسید.

فاطمه درشتی در دور اول ۲۳ بر ۲ مقابل قرقیزستان به پیروزی رسید، در دور بعد مقابل حریف ازبک ۱۲ بر ۲ پیروز شد و در بازی سوم در راند طلایی بازی را به ترکیه واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، فاطمه زهرا زلیکانی در بازی اول مقابل روسیه به پیروزی رسید، بازی دوم برابر حریف خود شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

پرستو باقری بازی اول مقابل ازبکستان ۴بر۳ به پیروزی رسید، در بازی دوم ده بر هشت روسیه را پشت سرگذاشت، در بازی سوم ۱۷ بر ۸ اوکراین را برد و در فینال برابر حریف روس مغلوب شد و نقره گرفت.

در وزن ۶۷- کیلوگرم، نصیبه شهبازی در دور اول هشت بر هفت ترکیه را برد، در بازی دوم مقابل اوکراین با نتیجه ۱۴ بر ۱۵ شکست خورد و به مدال برنز رسید.

حمیده شبانپور بازی اول ۱۰ بر ۴ برابر ورزشکار ازبک پیروز شد، بازی دوم ۸ بر ۷ روسیه را برد و در فینال ۱۲ بر ۷ مغلوب اکراین شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم فاطمه توکلی دور اول استراحت داشت، در بازی دوم ۵ بر ۸ برابر کره جنوبی به برتری رسید و بازی سوم مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.

مریم رحیمی در بازی اول مقابل ازبکستان ۱۶ بر ۱۸ نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

در مراسمی با حضور خانم کاظمی پور معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، آقای تیشه گران رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، آقای محمد پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، آقای پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، یونگ مدیرفنی تکواندو ناشنوایان، مسعود فراهانی و زهرا داودی نواب رئیس فدراسیون و غلامرضا عزیزی رئیس انجمن تکواندو ناشنوایان کاپ و مدال قهرمانی به نفرات و تیم‌های برتر اهدا شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۷۹°    ۱۰.۹۹°