دعوت از کشور‌های آسه آن برای اهتزار پرچم فلسطین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۹۸۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
شورای مشورتی سازمان‌های مردم نهاد اسلامی مالزی از مساجد کشور‌های عضو "آسه‌آن"خواست به مناسبت روز همبستگی جهانی با فلسطین، پرچم این کشور را در بیش از یک میلیون مسجد به اهتزاز درآورند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس شورای مشورتی سازمان‌های مردم نهاد اسلامی مالزی (MAPIM) در بیانیه‌ای از کشور‌های عضو آ. سه. آن دعوت کرد: برای افزایش آگاهی مسلمانان در حمایت از آزادی بیت‌المقدس و مسجد‌الاقصی با اهتزاز پرچم فلسطین بر فراز بیش از یک میلیون مسجد در منطقه جنوب شرق آسیا در روز جهانی همبستگی با فلسطین (۲۹ نوامبر) با مردم مظلوم فلسطین اعلام همبستگی کنند و خطبه‌های ویژه‌ای در دفاع از حق قانونی فلسطین در این مساجد خوانده شود.

این بیانیه تاکید کرده است: همزمان با روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین در ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ (۸ آذر ۱۴۰۰) یاد آور می‌شود؛ مردم فلسطین هنوز به حقوق مسلم خود از جمله استقلال و حاکمیت ملی دست نیافته‌اند. ما باید به رهبران جهان یادآوری کنیم که بیش از هشت میلیون فلسطینی در سرزمین فلسطین که از سوی رژیم اسرائیل اشغال شده است، زندگی می‌کنند و این سرزمین از زمان جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ اشغال شده است. اراضی اشغالی شامل بیت‌المقدس شرقی، کشور‌های عربی همسایه و کمپ‌های آوارگان است. اصطلاحات آشناتر برای این مناطق شامل کرانه باختری، نوار غزه و بلندی‌های جولان است. این اشغال طولانی‌ترین اشغال در تاریخ مدرن است. این تاریخ یک روز به رسمیت شناخته شده بین‌المللی از سوی سازمان ملل متحد است برای ارسال پیام به رژیم اشغالگر اسرائیل مبنی بر اینکه موضوع فلسطین، آرمانی مشروع بوده که به‌طور کامل از سوی بیشتر کشور‌ها در سراسر جهان حمایت می‌شود. ما مجدداً موضع خود را تکرار می‌کنیم که مبارزه فلسطینی‌ها برای بازپس‌گیری سرزمین و حقوق خود برای تعیین سرنوشت خود از نظر قانونی مشروع است و جامعه جهانی باید در همبستگی با مردم فلسطین آماده باشد. اگر قرار است روز همبستگی معنایی داشته باشد، حق حاکمیت فلسطینی‌ها برای بازپس‌گیری سرزمین خود باید از سوی جامعه بین‌المللی حمایت شود. این حمایت نمی‌تواند صرفاً یک بیان اخلاقی باشد، بلکه یک خواسته قانونی است که باید اسرائیل اشغال را پایان دهد.

ما از همه امام جماعت‌هایی که مساجد منطقه آسه‌آن را رهبری می‌کنند، می‌خواهیم همبستگی خود را با برافراشتن پرچم فلسطین در جلوی هر مسجد به عنوان نماد همبستگی نشان دهند. ما همچنین می‌خواهیم به منظور آموزش و افزایش آگاهی هر مسلمان نسبت به وظیفه‌شان در حمایت از آزادی فلسطین به‌ویژه بیت‌المقدس و مسجد‌الاقصی در همه مساجد آسه‌آن خطبه‌های ویژه خوانده شود. ما همچنین از دولت مالزی می‌خواهیم که این روز را با یک رویداد ویژه برگزار کند تا از مالزیایی‌ها و رهبران جهان بخواهد در کنار فلسطینی‌ها در مبارزه خود برای مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل بایستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۰.۹۹°