رفع نقاط حادثه خیز جاده‌ای تا دو سال آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۹۹۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اصلاح ۴۵۰ نقطه حادثه خیز در ۲ سال گذشته گفت: کار‌های مقدماتی برای اصلاح نقاط حادثه خیز جدید شناسایی شده آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رضا اکبری در ارتباط با برنامه روی خط خبر افزود: بر اساس دستور العمل کمیسیون سازمان راهداری که در سال ۹۶ تهیه شده ۱۵۸۵ نقطه حادثه خیر در کشور وجود دارد که از همان زمان برنامه ریزی برای اجرای طرح‌های رفع این نقاط آغاز شد که تاکنون حدود ۴۵۰ نقطه از آن فهرست ایمن سازی و اصلاح شده است.

معاون راهداری سازمان راهداری با بیان اینکه این نقاط در کشور پراکنده است و تناسبی هم بین نقاط حادثه خیز و طول راه‌های استان‌ها نیست گفت: تعداد نقاط حادثه خیز بستگی به شرایط راه‌های استان‌ها دارد.

وی ادامه داد: اگرچه همه نقاط حادثه خیز ایمن سازی نشده اند، ولی در دوره جدید با توجه به دستور العمل سازمان ناچار به شناسایی دوباره نقاط حادثه خیز هستیم که البته کار‌های مقدماتی فهرست جدید از ابتدای سال آغاز شده و کار جمع بندی آن‌ها نیز تقریبا به پایان رسیده است و اطلاعات آن هم به کمیسیون راه‌های کشور گزارش شده است و پس از برگزاری چند جلسه فهرست جدید نهایی خواهد شد.

وی در خصوص سخنان دیروز وزیر راه درباره اصلاح تمام نقاط حادثه خیز تا سال آینده هم گفت: به طور قطع مد نظر وزیر نقاطی است که فهرست آن‌ها نهایی شده است و این نیازمند بودجه‌ای است که برای پیش بینی آن تدابیری اندیشیده شده است تا بتوانیم با تامین اعتبارت لازم در مدت ۲ سال آینده نقاط حادثه خیز را ایمن سازی کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۲.۹۹°