توافق ایران و آژانس بر ادامه همکاری‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۱۰۰۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان بر ادامه گفتگو‌ها تاکید شد و دو طرف بر نبود انحراف در برنامه هسته‌ای ایران تصریح داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان پس از گفتگویی دو ساعته و نیمه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران گفت: موضوع امروز گفتگو با آقای گُروسی درخصوص مسائل موجود و همچنین نحوه ادامه همکاری‌ها به منظور استفاده از فناوری هسته‌ای و استفاده و تاثیر آن در زندگی مردم بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان افزود: با توجه به برنامه تولید ۱۰ هزار مگاوات و تکیه بر نیروگاه کوچک ۳۰۰ مگاواتی گفتگو‌هایی را برای پیشبرد اهداف داشتیم.

وی تاکید کرد: ​در گفتگوی امروز، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد که هیچ گونه انحرافی در برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران مشاهده نشده و عملکرد ایران طبق ضوابط بوده است.

آقای اسلامی گفت: در دیدار امروز سوالاتی مطرح و تاکید شد بسیاری از این سوالات در متن برجام پاسخ داده و موضوع تمام شده است.
 

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم در جمع خبرنگاران گفت: ما پیش از این برای ادامه همکاری‌ها با ایران در زمینه هسته‌ای تفاهم کرده بودیم و گفتگوی امروز هم بر همین اساس ادامه یافت.

رافائل گُروسی افزود: ما به دنبال ادامه گفتگو‌هایی هستیم تا زمینه‌های مشترکی را پیدا کنیم و بتوانیم همکاری‌های مان را ادامه دهیم تا به تفاهم‌های بیشتر برسیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۶۲°    ۸.۵۹°