تقدیم استوارنامه ۴ سفیر جدید به رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۱۰۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
سفرای جدید هلند، اسپانیا، نیوزیلند و واتیکان، امروز با حضور در نهاد ریاست جمهوری استوارنامه‌های خود را تقدیم رئیس جمهور کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید اسپانیا، گفت: سطح کنونی روابط اقتصادی بین ایران و اسپانیا قابل قبول نیست و باید تلاش شود بیش از پیش توسعه پیدا کند.
 
تقدیم استوارنامه ۴ سفیر جدید به رئیس جمهور

آقای رئیسی تأکید کرد: اراده ما در توسعه روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی با اسپانیا است و ظرفیت‌های خوبی در دو کشور برای ارتقاء روابط وجود دارد.

«آنخل لوسادا فرناندس» سفیر جدید پادشاهی اسپانیا در این دیدار ضمن ابلاغ سلام پادشاه و رئیس دولت اسپانیا به آیت‌الله رئیسی، گفت: تمام تلاش خود را برای اعتلای پیوند‌های دیپلماتیک و اقتصادی بین ایران و اسپانیا بکار می‌بندم.

رئیس جمهور پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید هلند هم با تاکید بر توسعه روابط تجاری ایران و هلند؛ تقویت همکاری در حوزه فناوری بخصوص مسائل زیست محیطی و آب را خواستار شد.
 
تقدیم استوارنامه ۴ سفیر جدید به رئیس جمهور
 
دکتر رئیسی در دیدار با «فرانسیسکوس یوهان ماریا مولن» سفیر جدید پادشاهی هلند در تهران ضمن تأکید بر توسعه روابط دو جانبه، گفت: بین ایران و هلند در زمینه تجاری، اقتصادی و فرهنگی روابط دیرینه و تاریخی وجود دارد.
رئیس جمهور با اشاره به وجود صد‌ها مسجد در کشور هلند، احترام به حقوق مسلمانان را موجب تقویت فرهنگ و تمدن در اروپا دانست.

رئیس جمهور اظهار داشت: امروز نظام سلطه حقوق بشر را دستاویزی برای فشار به کشور‌های در حال توسعه قرار داده است در حالیکه ما مبتنی بر آموزه‌های دینی و انقلابی، خود را موظف می‌دانیم به حقوق انسان‌ها احترام بگذاریم و مثال آن میزبانی از ۴ میلیون افغانستانی در ایران است.

«فرانسیسکوس یوهان ماریا مولن» سفیر جدید پادشاهی هلند در تهران نیز ضمن ابلاغ سلام گرم پادشاهی هلند به آیت‌الله رئیسی، گفت: روابط ایران و هلند قدمتی ۴۰۰ ساله دارد و ایران همیشه مقصد تجاری مهمی برای ما بوده است.

سفیر جدید پادشاهی هلند خاطر نشان کرد: ایران کشوری قدرتمند در منطقه است و فرصت‌های بسیاری خوبی در زمینه تجارت و سرمایه‌گذاری بین دو کشور وجود دارد.

یوهان ماریا مولن با اشاره به اوضاع در افغانستان اظهار داشت: ما از جمهوری اسلامی ایران بخاطر میزبانی از جمعیت زیادی از مهاجرین افغانستانی قدردانی می‌کنیم.

رئیس جمهور ضمن دریافت استوارنامه سفیر جدید نیوزیلند در تهران هم بر لزوم توسعه روابط بین تهران – ولینگتون تأکید کرد.
 
تقدیم استوارنامه ۴ سفیر جدید به رئیس جمهور

دکتر رئیسی هنگام دریافت استوار نامه «مایکل وهی میلتونگاوالش» سفیر جدید نیوزیلند بر توسعه روابط بین تهران- ولینگتون تاکید کرد. «مایکل وهی میلتونگاوالش» سفیر جدید نیوزیلند نیز گفت: نیوزیلند مانند ایران از تغییرات اقلیمی بسیار نگران است و برای ایرانیان در مبارزه با ویروس کرونا آرزوی موفقیت می‌کنم.

دکتر رئیسی هنگام دریافت استوارنامه «آندژی یوزوویچ» سفیر جدید واتیکان در تهران، هم با تأکید بر اینکه امروز توجه به خدا و معنویت برای جامعه بشری ضروری است، اظهار داشت: براساس آموز‌های قرآنی، وجه مشترک ما که همان ادیان ابراهیمی باشد موجب اتحاد و انسجام ما می‌شود. کسانی که امروز در جهان ظلم می‌کنند، اگر به آموزه‌های مسیح توجه کنند، دیگر مرتکب ظلم نمی‌شوند و واتیکان می‌تواند در این زمینه نقش فعالی ایفا کند.
 
تقدیم استوارنامه ۴ سفیر جدید به رئیس جمهور

رئیس جمهور اظهار داشت: مفاهیم دین مسیح و آنچه پیامبر اکرم (ص) به ما آموختند باید در نشست‌های علمی مباحثه شود تا دیدگاه‌ها به یکدیگر نزدیکتر شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۷.۹۹°