هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره وضع کرونا در اروپا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۰۵۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸
سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، ممکن است مجموع موارد فوتی‌های ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در اروپا تا بهار آینده به بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روزنامه ابسرواتور فرانسه، سازمان جهانی بهداشت در مورد اضافه شدن ۷۰۰ هزار نفر دیگر به تلفات کووید-۱۹ در اروپا تا بهار سال ۲۰۲۲ میلادی ابراز نگرانی کرد.

سازمان جهانی بهداشت رهشدار داد ممکن است تعداد کل موارد مرگ و میر در اروپا تا بهار آینده به دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برسد.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «انتظار می‌رود که تا اول مارس ۲۰۲۲، تخت‌های بیمارستان‌ها در ۲۵ کشور تحت فشار زیاد یا بسیار شدید و در بخش مراقبت‌های ویژه در ۴۹ کشور از ۵۳ کشور تحت فشار زیاد یا بسیار شدید قرار گیرند.»

بر اساس بیانیه سازمان جهانی بهداشت، ترکیبی از عوامل مانند شیوع نوع بسیار مسری دلتا، پوشش ناکافی واکسیناسیون و تعدیل تدابیر ضد کووید باعث این افزایش است.

بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت، موارد مرگ و میر مرتبط با کووید-۱۹ از اواخر سپتامبر سال جاری، بیش از دو برابر شده است و از دو هزار و ۱۰۰ مورد در روز به نزدیک به چهار هزار و ۲۰۰ مورد در روز رسیده است.

هانس کلوگ مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت برای اروپا اعلام کرد: «وضعیت مرتبط با کووید-۱۹ در اروپا و آسیای مرکزی بسیار جدی است. ما با زمستانی پر از چالش مواجه هستیم.»

او اتخاذ رویکرد «واکسن پلاس» ترکیب واکسیناسیون با استفاده از ماسک، تدابیر بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی را خواستار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۲۱°    ۲.۹۹°