تشدید نظارت بر استاندارد لوازم خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۱۰۷۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
معاون ارزیابی اداره کل استاندارد تهران از افزایش و تشدید بازرسی‌های در بازار به منظور از جلوگیری از ورود کالا‌های غیر استاندارد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای هادی شفیع گل در ارتباط با برنامه روی خط خبر گفت: در نمایشگاه لوازم خانگی که هفته گذشته برگزار شد تفاهمنامه‌ای بین اداره کل استاندارد استان تهران و انجمن لوازم خانگی با هدف ایجاد بستر مناسب برای هموار کردن مسیر استاندارد سازی و بهبود اجرای استاندارد لوازم خانگی منعقد شد. بر اساس این تفاهمنامه مقرر شد از بازار لوازم خانگی بازرسی‌هایی با همکاری انجمن واداره کل استناندارد صورت بگیرد.

معاون ارزیابی ادره کل استاندارد تهران تصریح کرد: تا امروز نظارت به صورت نظارت بر واحد‌های تولیدی به منظور استاندارد سازی لوازم خانگی بوده که همچنان انجام خواهد شد.

شفیع گل افزود: از این پس برای جلوگیری از ورود کالا‌های غیر استاندارد به بازار، نظارت‌ها تشدید خواهد شد و با نظارت بیشتر، بازار را برای کسانی که قصد ورود کالای غیر استاندارد دارند ناایمن می‌کنیم.

وی همچنین گفت: برای اطمینان از استاندارد بودن کالا در زیر علامت استاندارد یک کد ده رقمی درج می‌شود و هموطنان می‌توانند این کد را به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند و سپس مشخصات کالا از جمله اصل بودن علامت استاندارد برای آنان ارسال خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۷.۹۹°