نخستین سالگرد شهید فخری زاده در امامزاده صالح
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۲۱۹
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته دفاعی و هسته‌ای کشور در امامزاده صالح تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان انرژی اتمی در این مراسم در سخنانی امید و اعتماد به نفس را از برجسته‌ترین ویژگی‌های شهید فخری زاده عنوان کرد و گفت: آن شهید حتی در سخت‌ترین شرایط هم هیچ گاه ناامید نشد بلکه همواره و پیوسته امیدوار بود تا موضوعی را به نتیجه نهایی برساند.

آقای اسلامی ادامه داد: واقعیت این است که استکبار جهانی از پیشرفت‌های علمی و فناوری مردم ایران اظهار نگرانی می‌کند و بر همین اساس دست به اقداماتی همچون تحریم می‌زند، اما با توکل به خداوند و اتکا به تلاش و نبوغ دانشمندان وجوانان نخبه ایرانی در این مسیر پیروز خواهیم بود و بر مشکلات بوجود آمده متاثر از تحریم نیز فائق خواهیم آمد.

وی گفت: امروزه صنعت هسته‌ای یکی از پیشرفته‌ترین علوم و صنایع بشری به شمار می‌آید، برهمین اساس ما در این زمینه بسیار جدی اقداماتمان را پیش می‌بریم چرا که این مهم نیاز امروز جامعه ما است.

آقای اسلامی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تولید دست کم ده هزار مگاوات برق هسته‌ای افزود: هم در زمینه تولید برق و هم در زمینه بخش‌های مرتبط با کشاورزی، صنعت، رادیودارو‌ها و تشخیص پزشکی به ویژه بیماری‌های مرتبط با سرطان باید توان هسته‌ای خود را توسعه دهیم تا این مهم در زندگی مردم ملموس شود.

شهید محسن فخری زاده که مدیری متعهد و متخصص در حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای بود بعدازظهر جمعه ۷ آذر ۹۹ در منطقه آبسرد دماوند در اقدامی تروریستی به شهادت رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۲.۹۹°