اثر بخشی ۹۵ درصدی پاستوکووک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۲۴۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: نتایج فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن"پاستوکووک" نشان داد که این واکسن تقریبا در ۱۰۰ درصد داوطلبانی که آن را دریافت کرده اند توانسته آنتی بادی خنثی کننده ویروس کرونا را تولید که موفقیت بسیار بزرگی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کارآزمایی فاز سوم واکسن پاستوکووک در هشت شهر و با حضور ۲۴ هزار داوطلب از اردیبهشت آغاز شده است. آنالیز میانی این مطالعه در مهر تهیه و هفته گذشته هم نتایج اولیه آنالیز و تحلیل نهایی این فاز اعلام شد.

بیگلری اظهار داشت: این واکسن توانسته در بیش از ۹۵ درصد موارد از بیماری شدید و بستری شدن افراد پیشگیری کند.

بیگلری ادامه داد: این موضوع فراتر از آن چیزی بود که ما فکر می‌کردیم، اما نتایج کارآزمایی بالینی نشان دهنده این دستاورد بزرگ با توجه به غالب بودن واریانت واکسن گریز دلتا در کشور، است.

رئیس انستیتو پاستور ایران بیان داشت: نوع شدید بیماری کرونا فرد را مجبور به مصرف دارو یا بستری در بیمارستان‌ها می‌کند و همچنین تاب آوری سیستم درمانی را مورد تهدید جدی قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج مطالعه صورت گرفته، این واکسن در پیشگیری از انواع علامت دار بیماری کرونا ۶۷ درصد اثربخشی دارد.

رئیس انستیتو پاستور ایران بیان داشت: پاستوکووک واکسنی مطمئن، کارا و موثر که با تلاش محققان این مجموعه در اختیار هموطنان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مقاله کارآزمایی فاز سوم واکسن پاستوکووک آماده شده است، گفت: نتایج کارآزمایی بالینی این مرحله نشان دهنده کارایی چشمگیر این واکسن است که قطعا در بازار‌های جهانی هم یکی از واکسن‌های مورد پذیرش خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال صادرات این واکسن هستید، گفت: اولین قدم برای صادرات واکسن، تهیه و انتشار مقاله کارآزمایی بالینی است که این کار درحال انجام است.

بیگلری، قدم بعدی برای صارات این محصول را اخذ مجوز از سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد و گفت: این کار هم انجام خواهد شد.

بیگلری افزود: با توجه به ویژگی‌هایی که این واکسن دارد، مورد استقبال سایر کشور‌ها قرار می‌گیرد به عبارتی این واکسن از طراحی منحصر به فرد نسبت به سایر واکسن‌ها برخوردار است.

وی، داشتن دز یادآور، امکان مصرف در تمام گروه‌های سنی و مقابله همزمان با چندین جهش ویروس کرونا را از ویژگی‌های این واکسن اعلام کرد و گفت: این واکسن از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است و خیلی از کشور‌ها طالب واکسنی با چنین ویژگی‌هایی خواهند بود.

بیگلری با اشاره به اینکه کارایی این واکسن اثبات شده است، گفت: سازمان غذا و دارو، کمیته ملی اخلاق و کمیته پایش داده‌های مطالعه که کمیته‌ای مستقل از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند بر روند کارآزمایی بالینی این واکسن نظارت کردند.

وی افزود: انستیتو پاستور ایران در دوران پاندمی کرونا ۲ اقدام مهم را انجام داد که شامل راه اندازی شبکه ملی تشخیص آزمایشگاهی کووید۱۹ و تولید واکسن است که هر دو خدمت مهم و ارزنده این مجموعه، همانند خدمات یکصد سال گذشته آن، در تاریخ سلامت ایران زمین ماندگار خواهد بود.

رئیس انستیتو پاستور افزود: پاستوکووک واکسنی شایسته یکصد سال اعتماد مردم به انستیتو پاستور ایران است که از مهر سال جاری جهت ایمن سازی کودکان و بزرگسالان، در سبد واکسیناسیون کشور قرار گرفته است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۱.۹۹°