از کرونای "اومیکرون" تا جزئیات واکسیناسیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۱۳۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انتظار داریم پوشش واکسیناسیون بالاتر برود و برای قرمز نشدن دوباره شهرها به ایمنی سازی بیشتری نیاز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر گفت: تا کنون صد و چهار میلیون و ۸۰۰ هزار دز  واکسن کرونا به هموطنان تزریق شده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت شهرها از لحاظ کرونایی افزود: در این سه روز اخیر وضعیت کشور به آرامش رسیده و بیشتر نقاط کشور شرایط آبی و زرد دارد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: خوشبختانه با تزریق واکسن به آحاد جامعه، ایمنی پایه حاصل شد هرچند هنوز با ایمنی کامل فاصله داریم و  انتظار داریم پوشش واکسیناسیون بالاتر برود و برای قرمز نشدن دوباره شهرها به ایمنی سازی بیشتری نیاز است.

حیدری با بیان اینکه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بر موفقیت و یا عدم موفقیت وضع موجود بسیار تأثیرگذار است، گفت: وضع رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان نگران کننده است.

وی ادامه داد: شرایطی برای افراد حساس و در معرض خطر ایجاد شده که بتوانند از دز سوم واکسن کرونا استفاده کنند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افراد بالای ۶۰ سال و نیز افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای که بیش از ۴ ماه از تزریق دُز دوم واکسن‌شان گذشته، برای دریافت دُز یادآور واکسن کرونا مراجعه کنند.

حیدری  بیان کرد: با هماهنگی وزارت کشور سامانه‌ای طراحی شد تا تمام اطلاعات افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند در این سامانه که به درگاه شرکت‌های حمل‌ونقلی وصل است، ثبت شود و به افرادی که واکسن زده‌اند خدمات ارائه شود.

احسان مصطفوی، اپیدمیولوژیست گفت: سویه «اومیکرون» پنجمین سویه بیماری کووید ۱۹ است که سازمان بهداشت جهانی اومیکرون را واریانت نگران کننده معرفی کرده است.

وی افزود: تعداد جهش‌هایی که در این واریانت اتفاق افتاده به‌طور قابل توجهی بیشتر از واریانت‌های قبلی است و نقاط کلیدی‌تر و بحرانی‌تری را هدف قرار داده است.

مصطفوی با بیان اینکه تا امروز این واریانت از ۱۲ کشور جهان گزارش شده است، گفت: با توجه به احتمال تأثیرگذاری این سویه بر ایمنی بدن، همچنان باید بر میزان سرایت پذیری و بیماری زایی آن مطالعات تکمیلی و پایش مستمر صورت گیرد.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۳°    ۵.۷۹°