باقری: با اراده جدی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی وارد مذاکرات وین شدیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۳۹۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۳
علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در آستانه دور جدید مذاکرات وین گفت با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفتگو‌ها شده‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 باقری این مطلب را یکشنبه شب پس از دیدار با روسای هیات‌های چین و روسیه و انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد مطرح کرد.

او گفت: قبل از آغاز دور جدید گفتگو‌ها رایزنی‌هایی با برخی از طرف‌های شرکت کننده در مذاکرات داشتیم. روز گذشته و امروز هیات‌های کارشناسی ایران با هیات‌های کارشناسی روسیه و چین جلسات مفیدی را داشتند. امروز هم سفرای روسیه و چین که روسای هیات‌های روسیه و چین در گفتگو‌های چهار به علاوه یک با ایران هستند دیداری را با من در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مشتقر در وین داشتند.

باقری افزود که در این جلسات، بحث‌های مختلف و مفیدی را با دو طرف روسی و چین برای آمادگی آغاز گفتگو‌های ایران و چهاربه‌علاوه یک در دور جدید گفتگو‌ها که هشتم اذر در وین آغاز خواهد شد داشتیم.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با یک اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفتگو‌ها شده است. ترکیب هیات جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده این عزم و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای برداشتن گام‌های جدی در زمینه لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکایی‌ها علیه ملت ایران دارد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که این گفتگو‌ها به طور موثر برای تامین هدف جمهوری اسلامی ایران در زمینه لغو این تحریم‌ها نقش داشته باشد.

باقری در خصوص مدت زمان دور جدید مذاکرات وین بیان داشت: در این دور از گفتگو‌ها تمرکز و اولویت اصلی بر موضوع لغو تحریم‌ها خواهد بود و قاعدتا دوره زمانی برای این دور از گفتگو‌ها را نمی‌شود پیش‌بیینی کرد.

وی با این حال افزود که در جلسه روز دوشنبه، «چشم انداز آتی این دور از گفتگو‌ها مورد بحث هیات‌های مختلف قرار خواهد گرفت و به احتمال قوی چارچوب و دوره زمانی این دوره از گفتگو‌ها مشخص خواهد شد.»
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۱.۹۹°