موثرترین روش مقابله با اٌمیکرون از زبان دکتر زالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۱۴۳۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: کماکان موثرترین و ارزان‌ترین روش مقابله در مقابل سوش جدید ویروس کرونا (اٌمیکرون) همان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، شستن دست و استفاده از ماسک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا افزود: یکی از عمده مسائل مهم در بحث کرونا، سوش جدید است که در آفریقا منتشر شده و جهان با این سوش جدید دوباره در معرض خطر است.
وی گفت: هنوز اطلاعات کافی از این ویروس جدید نداریم، اما می‌دانیم که فوق العاده سرایت پذیر است و در آفریقا نیز عمده کسانی که این سوش جدید را گرفته اند، علائم خفیفی مانند گرفتگی عضلانی و ... دارند و موارد مرگ جدید نیز ناشی از این سوش هنوز گزارش نشده است.
دکتر زالی افزود: اینکه آسترازنکا اعلام کرد که واکسن آسترازنکا در مقابل این سوش جدید نیز مقاوم است خیلی زود بود، چرا که در این مدت کوتاه نمی‌توان در این خصوص اظهار نظر کرد و برای اظهارنظر دقیق به دو سه هفته زمان نیاز داریم.
وی ادامه داد: به هر حال درباره این سوش اظهارات کمی صورت گرفته و مشخص نیست که ما با یک ویروس نه چندان کشنده مواجهیم یا خیر.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت:، اما آنچه مسلم است اینکه استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی در همه سوش‌ها موثر است و ارزان‌ترین و موثرترین روش مقابله نیز همان رعایت شیوه نامه‌ها است.
وی افزود: البته با این سوش جدید، اضطراب جهانی شکل گرفته و ترس باعث افزایش رعایت شیوه نامه‌ها می‌شود که در این خصوص نیز طبق گزارش بازرسان اصناف، رعایت پروتکل‌ها در اصناف به خوبی انجام می‌شود.
دکتر زالی درباره تزریق دوز سوم واکسن نیز گفت: عمده این تزریقات در تهران است و تهران در دوز سوم نیز پیشروتر است و استراتژی ما نیز حرکت به سمت تزریق دوز سوم است که دوز سوم به موقع تزریق شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۲.۷۹°