صدا و سیما خانه مستندسازان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۱۴۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
رئیس رسانه ملی در اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند با تاکید بر اینکه صدا و سیما به حضور مستندسازان افتخار می‌کند، مستند را تحقق گر شعار‌های سازمان صدا و سیما در دوره جدید دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای پیمان جبلی در مراسم اختتمایه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند گفت: درباره مستند هر چه بگوییم به همان اندازه سخت است که بخواهیم درباره واقعیت بگوییم چرا که واقعیت بی انتها و بی کران است و اهمیت صحبت کردن از مستند نیز که دریایی است بی کران و از ابعاد گوناگون به یک موضوع نگاه می‌کند، به همان اندازه مهم است.
وی افزود: می‌خواهم درباره اهمیت مستند و مستند سازی در سازمان صدا وسیما تحت دو عنوان و سرفصل که شعار دوره جدید این سازمان است حرف بزنم، دوره جدیدی که مبنای رسانه ملی هویت و عدالت است هویت محوری و عدالت گستری هم که نتیجه تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی و هم چشم اندازی است به اینده این پدیده مبارک و ارزشمند در جامعه‌ای بی نظیر که همان جامعه با مردمی سرافراز است.
آقای جبلی گفت: هم هویت و هم عدالت خلاصه زندگی مردم ما در دوران معاصر است، دوره‌ای که ایران و فرهنگ آن و اسلام را بازنمایی می‌کند و چشم امید جامعه به محقق شدن و دیده شدن مصادیق عدالت است که هم نگاه به گذشته دارد و هم آینده.
رئیس رسانه ملی افزود: بنابراین از تقاطع مستند و شعار جدید رسانه ملی می‌توان برداشت کرد که مستند به هر دو حوزه می‌تواند نگاه کند، هم نگاه دقیق به گذشته و هم آینده و هم نگاه مطالبه گر و هم نگاه عدالت محور.
وی گفت: مستند محدود به یک ژانر و سرفصل نیست و در هنر‌های مختلف تجلی پیدا می‌کند، در هر عرصه‌ای مستند در حال جستجو است، مستند ساز چشم بینا و وفادار جامعه و مردم است، دیدبان صادقی است که به خوبی می‌بیند و کشف می‌کند و می‌تواند نمایش بدهد.
رئیس رسانه ملی چهار جایگاه را که رهبر معظم انقلاب برای صدا و سیما عنوان کرده اند در جمع مستند سازان ذکر کرد و گفت: به غیر از تعبیری که همیشه برای رسانه داشتیم و آن دانشگاه است که رهبری انقلاب هم به آن اشاره کرده اند؛ سه توصیف دیگر عبارت است از: آسایش چشم و روح، قرارگاه پراکندن امید و نشاط در جامعه و آوردگاه مبارزه و مقابله با امواج تحریف و فتنه گری.
آقای جبلی افزود: این عبارت که رهبری بیان کردند هر چهار جایگاه و موقعیت به گونه‌ای است که مستند ساز می‌تواند در آن حضور داشته باشد و جایی است که او در حال فعالیت و هنر نمایی است هم در رادیو و تلویزیون از تاریخ، فرهنگ و تمدن و رویداد‌ها می‌گوید هم در جایگاه قرارگاه پراکندن امید و نشاط و جستجو در لایه‌های پنهان و از چشم دور مانده که ممکن است ما به سادگی نبینیم، قرار می‌گیرد و هم در جایگاه آوردگاه مبارزه با تحریف و فتنه گری.
رئیس رسانه ملی گفت: چه بسیار مستندسازانی که جان خود را در این راه گذاشتند و تبدیل شدند به شهدایی که برای مبارزه با امواج فتنه گری جان خود را گذاشتند؛ یادشان را گرامی می‌داریم که برای مقابله با تحریف و فتنه گری مبارزه کردند و هم در جایگاه ارزشمند آسایشگاه چشم و روح و نشان دادن زیبایی‌ها حاضر شدند.
وی تصریح کرد: لذا هر چهار جایگاه که از لسان رهبری آمده، جایی است که مستند ساز در قلب آن قرار دارد، میزبان، صاحب خانه و صاحب ایده است.
وی ضمن تشکر از تمام کسانی که در پنجمین دوره این جشنواره مستند تلویزیونی شرکت و آن را برگزار کردند، افزود: صدا و سیما خانه شما مستندسازان و جایگاهی است که به بودن شما افتخار می‌کند و با شادابی آغوش رسانه ملی را به روی شما باز نگه داشته است، شما هستید که به رسانه ملی عزت خواهید داد و به عنوان نگاه بینا عملکرد حقیقت را دنبال و بازگو می‌کنید.
وی در پایان برای مستند ساز پیشکسوت نادر طالب زاده که هم اکنون دچار کسالت و در بیمارستان بستری است، آرزوی شفای عاجل کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۱.۹۹°