معافیت مالیاتی برای کسب و کار‌های کوچک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۵۷۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
سخنگوی دولت از تصویب معافیت مالیاتی برای صاحبان کسب و کار‌های کوچک در لایحه بودجه ۱۴۰۱ در هیأت وزیران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای علی بهادری جهرمی گفت: به منظور بررسی سند بودجه کشور که مهمترین سند مالی دولت در یک سال است، بعد از جلسه‌ای که در خصوص بررسی کلیات بودجه و اصلاحات کلانی که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی شده، هیأت دولت تاکنون ۴ جلسه را به بررسی جزئیات این لایحه اعم از تبصره‌ها و بند‌های آن اختصاص داده است.

وی افزود: امروز صبح نیز پس از حضور اعضای هیأت دولت در خانه ملت که به مناسبت روز مجلس و بررسی همین موضوع از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح برگزار شد، بلافاصله در نوبت‌های صبح و بعد از ظهر، استمرار جلسات بررسی بودجه را داشتیم و همه این جلسات با حضور رئیس جمهور برگزار شد و تاکنون احکام متعددی به تصویب رسیده است.
آقای بهادری جهرمی با تبیین مصوبات هیأت وزیران در چارچوب سند بودجه پیشنهادی دولت گفت: یکی از این مصوبات، معافیت مالیاتی برای حمایت از کسب و کار‌های کوچک است که بر اساس آن ۵ واحد درصد از مالیات مقرر برای صاحبان این کسب و کار‌ها در سال آینده، تخفیف در نظر گرفته می‌شود.
سخنگوی دولت این مصوبه را به منظور جبران بخشی از خسارت‌های وارد شده به صاحبان کسب و کار‌های کوچک به علت همه گیری بیماری کرونا دانست.

وی تقویت صندوق ملی محیط زیست به منظور حمایت از فعالیت‌های زیست محیطی و اجرای طرح‌های مرتبط با این عرصه را از دیگر مصوبات هیأت دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برشمرد.
آقای بهادری جهرمی افزود: بر اساس این مصوبه مقرر شد اعتباراتی به صندوق ملی محیط زیست پرداخت و تحت مدیریت و اشراف سازمان محیط زیست هزینه شود.
وی ایجاد تمهیدات لازم برای تسریع در تکمیل پالایشگاه آبادان را از دیگر مصوبات هیأت دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ دانست.
آقای بهادری جهرمی افزود: بر اساس یکی دیگر از مصوبات مهم هیأت وزیران، اجرای طرح ساخت پالایشگاه بسیار بزرگی با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار بشکه در روز با مشارکت بخش خصوصی در سال آینده آغاز خواهد شد.
سخنگوی دولت همچنین گفت: در یکی دیگر از مصوبات هیأت وزیران پیش بینی شد که بخش مهمی از مالیات دریافتی دولت در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد و به اجرای طرح‌هایی مانند توسعه حمل و نقل شهری به ویژه تکمیل ناوگان آتش نشانی و تامین خودرو‌ها و نردبان‌های لازم برای این بخش اختصاص داده شود.
وی افزود: دولت همچنین مصوبه بسیار خوبی برای فعالان حوزه فناوری داشت که بر اساس آن مقرر شد، به منظور حمایت از بازی‌های رایانه ای، ۱۰ درصد از مالیات دریافتی از تولید کنندگان بازی‌های رایانه‌ای خارجی در داخل، دریافت و صد در صد آن در اختیار تولید کنندگان و فعالان بازی‌های رایانه‌ای داخلی قرار داده شود.
آقای بهادری جهرمی هدف از این مصوبه را حمایت از تولید کنندگان بازی‌های رایانه‌ای داخلی و افزایش قدرت آنان برای رقابت با تولید کنندگان خارجی دانست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۵.۹۹°