جاسوس دست و پاچلفتی صهیونیست- جاسوسی برای بازیچه شدن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:43 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۸۳۱۶۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۲
افشای اسناد محرمانه رژیم صهیونیستی در قاره آفریقا
سیاست های رژیم صهیونیستی در آفریقا به درگیری ها در این قاره دامن می زند. اسناد فاش شده دستگاه اطلاعاتی آفریقای جنوبی نشان می دهد رژیم صهیونیستی تصمیم دارد با تأمین آب مورد نیاز خود از رودخانه نیل به منابع آبی مصر لطمه بزند.
جاسوس دست و پاچلفتی صهیونیست/ جاسوسی برای بازیچه شدن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برنامه «اسناد محرمانه» شبکه الجزیره از دسیسه رژیم صهیونیستی در قاره آفریقا و خشم و بدگمانی حاصل از آن در آفریقای جنوبی پرده برداشته است.

یکی از اسناد محرمانه، جزئیات نشستی پرتنش را در یکی از هتل های شهر پرتوریا برملا کرده است. رئیس شاخه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در آفریقا با نقض تشریفات مرسوم، مستقیم با رئیس دستگاه جاسوسی آفریقای جنوبی تماس می گیرد.

با وجود این، مقامات آفریقای جنوبی به این نتیجه رسیدند که جاسوس موساد مستعد این است که بازیچه دیگران قرار گیرد. به گفته آنها، روابط با موساد بسیار شکننده است. «رانی کاسریلز»، در فاصله سال های 2004 تا 2008 میلادی، وزیر اطلاعات آفریقای جنوبی بود.

اسناد نشان می دهد او بررسی و بازنگری در تبادل اطلاعات آفریقای جنوبی با رژیم صهیونیستی را خواستار شده است. او می گوید: نمی خواستم هیچ گونه ارتباطی با موساد داشته باشم. بنابراین، اصلاً آماده نبودم که پایم به چنین عملیات داخلی باز شود.

اسناد محرمانه همچنین از کج روی تاریخی رژیم صهیونیستی با رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی، با هدف تولید تسلیحات هسته ای پرده بر می دارد. طنزآلود است که رژیم اشغالگر قدس، امروز ادعا می کند ایران را از اجرای چنین کاری بازدارد.

سند جاسوسی رژیم صهیونیستی از ایران

سفر آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه این رژیم، به پنج کشور آفریقایی در سال 2009 میلادی، در بیست سال گذشته بی سابقه بود.

سند محرمانه دیگری نشان می دهد این سفر، نشانه دیگری از بدبینی بود. طبق این سند، «شاخه های نظامی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی رژیم صهیونیستی، در پس چهره ای بشردوستانه به همه مناطق آفریقا رسیده است».

جاسوس ها همچنین اسرائیل را به تلاش برای تصاحب الماس های آفریقا و همچنین آموزش و تسلیح شبه نظامیان در این قاره متهم می کنند. طبق اسناد، رژیم صهیونیستی با تلاش خستگی ناپذیر برای آشوب افکنی در سودان فعالیت می کند.

رژیم اشغالگر حتی مصر، نخستین کشور عرب را که این رژیم را به رسمیت شناخت، هدف قرار داده و برای آسیب زدن به منابع آب این کشور آماده می شود.

رژیم اشغالگر قدس نیروگاهی ساخته است که مقادیر زیادی آب استفاده می کند و آب ورودی به مصر را به میزان زیادی کاهش می دهد. رژیم صهیونیستی با این اقدام به دوست و دشمن خود آسیب می زند و با هدف پیشبرد اهداف خود در آفریقا حرکت می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°