شیوع سویه اُمیکرون در ۱۲ ایالت آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۱۷۸۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
مقامات آمریکا دست کم از ابتلا ۳۲ نفر به سویه اُمیکرون ویروس کرونا در ۱۲ ایالت این کشور خبر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مقامات حداقل ۱۲ ایالت در آمریکا از شناسایی مواردی از ابتلا به سویه امیکرون ویروس کرونا در این ایالت‌ها خبر دادند. هفت مورد در کالیفرنیا، یک مورد در نیوجرسی در یکی از ساکنان جورجیا، یک مورد در یوتا، دو مورد در کلرادو، یک مورد در میسوری، یک مورد در پنسیلوانیا، سه مورد در مریلند، شش مورد در نبراسکا، یک مورد در هاوایی، ۸ مورد در نیویورک، یک مورد در مینه سوتا و یک مورد در ماساچوست به این سویه مبتلا شده اند.
تاکنون تعداد انگشت شماری از موارد شناخته شده در آمریکا از طرف مقامات بهداشتی به عنوان نوع خفیف و در افراد واکسینه شده گزارش شده است. اما با موارد کم، هنوز شواهد کافی در خصوص سویه امیکرون وجود ندارد.
تام هانسون در برنامه صبح شنبه سی بی اس گزارش داد هنوز مواردی از ابتلا به سویه دلتا هست که توجه مقامات را به خود جلب کرده است.
موارد ابتلا به کووید ناشی از سویه دلتا در حال افزایش است و به طور میانگین روزانه ۹۶ هزار مورد جدید را شامل می‌شود و ایالت‌های غرب میانه آمریکا تا نیوانگلند به شدت تحت تاثیر قرار داده است. نیوهمپشایر در هفته گذشته از نظر سرانه موارد جدید ابتلا پیشتاز کشور بود.
دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، گفت: "۹۹.۹ درصد موارد مبتلا شده در کشور در حال حاضر مبتلا به سویه دلتا هستند. "
برچسب ها: کرونا ، اومیکرون ، آمریکا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۷.۹۹°