اقدامات سازمان داوطلبان هلال احمر در دوران کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۷۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: در دوران کرونا به بیش از ۶ میلیون ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان خدمات رسانی کرده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای وحید سلیمی در ارتباط با برنامه روی خط خبر افزود: از ابتدای شروع کرونا در کشور در نیمه دوم اسفند ۹۸ با مشارکت داوطلبان جمعیت هلال احمر و تشکل‌ها مردم نهاد همکار با جمعیت، اقداماتی خوبی را با محوریت خدمات انسان دوستانه به محلات کم برخوردار و حاشیه نشین شهری آغاز کردیم.

وی یکی از این اقدامات را بهره گیری از مساعدت موسسات خیریه به منظور تامین اقلام بهداشتی و حفاظتی عنوان کرد و گفت: با همکاری داوطلبان در سراسر کشور و با کمک خانه‌های هلال احمر در مناطق روستایی نیز نسبت به توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی اقدام کردیم.

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: در این راستا با مشارکت بیش از ۲۶۲ هزار عضو داوطلب جمعیت، بالغ بر دو میلیون و ۵۴۸ هزار نفر ساعت کار دواطلبی در قالب اجرای دو هزار و ۸۴۵ طرح داوطلب در سراسر کشور اقدام شد و حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مزدم از این خدمات بهره‌مند شدند.

آقای سلیمی گفت: در کنار خدمات حمایتی در حوزه کرونا خدماتی در راستای کمک هزینه داور ودرمان هم انجام شد که بالغ بر ۹۸ هزار مدد جو در قالب خدمات حمایتی ما بالغ بر ۹۳۰ میلیارد ریال از خدمات حمایتی ما بهره‌مند شدند.

وی توزیع بیش از ۷۵ هزار سبد معیشتی و ۹۱۵ هزار بسته بهداشتی، بهر گیری از ظرفیت پزشکان خدوم داوطلب، با اعزام ۷۶۰ کاروان سلامت به مناطق محروم و حاشیه نشین شهری، و برپایی ۲ هزار و ۵۸۴ ایستگاه سلامت را از دیگر اقدامات این جمعیت از ابتدای دوران کرونا تاکنون عنوان کرد.


 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۱.۹۹°