۲۳ آذر؛ حراج بزرگ سازمان تملیکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۷۹۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
رئیس سازمان اموال تملیکی گفت: ۲۳ آذر، یکی از بزرگترین حراج‌های سازمان اموال تملیکی در سالن تلاش تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدعبدالمجید اجتهادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در نشست خبری افزود: یکی از بزرگترین حراج‌های این سازمان، بیست و سوم آذرماه برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم در این حراج آزاد است.

وی گفت: برای بازدید کالا‌هایی که در این حراج فروخته خواهد شد مردم می‌توانند از بیستم تا بیست و دوم آذر به انبار‌های این سازمان در سراسر کشور مراجعه کنند.

رئیس سازمان اموال تملیکی ادامه داد: پس از ورود رئیس دولت و ریاست قوه قضائیه به مساله دپوی کالا‌ها در انبار‌های سازمان اموال تملیکی، به سرعت این مشکل را پیگیری کردیم و با همکاری خوبی که با دادستان‌های سراسر کشور داشتیم در تلاش برای کاهش کالا‌های دپو شده در انبار‌ها هستیم.

آقای اجتهادی تصریح کرد: بخشی از کالا‌هایی که در انبار‌ها وجود دارد باید توسط دستگاه‌های مرتبط رسیدگی شوند و برای خروج یا تحویل به صاحب کالا و یا امحای آن‌ها رای صادر شود و برای آن بخش از کالا‌ها که رای صادر شده، پیگیری لازم انجام تا هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: یکی از مشکلات این سازمان برای تعیین تکلیف کالا‌های موجود در انبار‌ها اصل بر فروش کالا به قصد صادرات است که به دلیل نیاز به اسناد منشاء برای صادرات این کالاها، ما با مشکل نبود اسناد منشا روبرو هستیم که از جمله این کالا‌ها خودرو‌های دپو شده در انبارهاست.

رئیس سازمان اموال تملیکی ادامه داد: ما برای حل این مشکل پیشنهادی به دولت ارائه کرده ایم در صورتی که زودتر در هیئت دولت تصویب شود می‌توانیم این گونه کالا‌ها را هم به سرعت از انبار‌ها تخلیه کنیم.

آقای اجتهادی افزود: یکی از برنامه‌های مهم ما برای تعیین تکلیف کالاها، تکمیل زیرساخت‌های هوشمندسازی و سامانه هاست که در صورت اجرایی شدن، ما امکان اجرای حراج‌های الکترونیکی را خواهیم داشت و پس از آن، همه اقشار جامعه می‌توانند در این حراج‌ها شرکت و کالا‌های مورد نیاز خود را از طریق این سازمان تهیه کنند.

وی گفت: از جمله مشکلات این سازمان که راه حلی هم برای آن وجود ندارد مساله کالا‌های پزشکی و داروهاست که سازمان هلال احمر و وزارت بهداشت باید آن‌ها را از ما تحویل بگیرند و در صورت نبود مشکل، از آن‌ها در چرخه سلامت استفاده کنند، اما متاسفانه این اتفاق خیلی به ندرت می‌افتد و ما مجبور به امحای این کالا‌ها هستیم.

رئیس سازمان اموال تملیکی افزود: از بیستم تا بیست و دوم آذرماه مردم می‌توانند به انبار‌های سراسر کشور مراجعه و کالا‌هایی که قرار است در حراج بعدی ما به فروش برسد را از نزدیک رویت کنند و در صورت علاقه در حراج بیست و سوم آذرماه امسال که یکی از بزرگترین حراج‌های ما خواهد بود شرکت کنند.

آقای اجتهادی گفت: لازم به ذکر است این سازمان در سال جدید ۴۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نسبت به سال گذشته سوددهی داشته و با توجه به این که در بودجه دولت سهم این سازمان هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است تاکنون هزار و ۲۰۰ میلیارد آن محقق شده و ما پیش بینی می‌کنیم که بتوانیم این رقم را به دو هزار و ۴۰۰ میلیارد افزایش دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۱.۹۹°