حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۱۷۹۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران: هنوز ما حضور دانش آموزان در مدارس را الزامی نکرده ایم و شرکت دانش آموزان در کلاس‌های حضوری اختیاری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالرضا فولادوند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما افزود: هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که غیبت دانش آموزان در کلاس‌های حضوری در نمرات درسی آن‌ها تاثیرگذار است.

کاظمی سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش و کمره‌ای سخنگوی این وزارتخانه پیش از این از الزامی بودن شرکت دانش آموزان در کلاس‌های حضوری و درج غیبت برای هر دانش آموز خبر داده بودند.
فولادوند همچنین افزود: آموزش و پرورش شهر تهران با توجه به شرایطی که دارد از ضوابط بازگشایی مدارس سایر استان‌ها مستثنی است و در حال فراهم کردن مقدمات حضور دانش آموزان در مدارس هستیم، اما نه از روی اجبار.
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ما حضور دانش آموزان در مدرسه‌ها را از همان ابتدای سال تحصیلی نیز اجباری نکردیم که حالا بگوییم اختیاری است.
فولادوند گفت: به دانش آموزان اعلام کرده ایم که مدارس آمادگی پذیرش حضوری حداقل یک روز در هفته را دارند و باید تلاش کنیم که اعتماد خانواده‌ها را برای حضور فرزندانشان در مدرسه جلب کنند.
وی تاکید کرد: آلودگی فضای مدارس در حداقل ممکن است و از خانواده‌ها می‌خواهیم که فرزندان خود را در کلاس‌های حضوری شرکت دهند چرا که آموزش غیرحضوری نمی‌تواند جای آموزش حضوری را بگیرد.
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: خانواده‌ها باید به این نتیجه برسند که حضور فرزندانشان درمدارس برای آموزش آن‌ها بهتر است.
فولادوند به امتحانات دانش آموزان نیز اشاره کرد و گفت: تا به امروز حضوری بودن امتحانات نیم سال اول پایه نهم و دوازدهم قطعی شده است و درباره امتحانات نیمسال اول سایر پایه‌ها نیز باید وزارت آموزش و پرورش تصمیم بگیرد.
سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش و سخنگوی این وزارتخانه پیش از این از حضوری شدن امتحانات نیمسال اول دانش آموزان در همه پایه‌ها خبر داده بودند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۵.۹۹°