سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۲۰۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
عضو کارگری شورای عالی کار گفت: بر اساس قانون کار، عیدی کارگران دو برابر پایه حقوق آنها است، به شرط آنکه از سه برابر حداقل دستمزد بالاتر نباشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 فرامرز توفیقی عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه طبق قانون کار عیدی کارگران معادل ۲ برابر حقوق پایه است به شرطی که از سه برابر حداقل حقوق بالاتر نباشد، گفت: با توجه به اینکه امسال حداقل حقوق کارگران برای یک ماه ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بود، بنابراین حداقل عیدی برای کارگران حداقل‌بگیر که یک سال کار کرده‌اند، ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و حداکثر عیدی کارگران امسال ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود.

وی در مورد اینکه عیدی امسال کارگران از چه زمانی پرداخت می‌شود، بیان کرد: بستگی به شرایط کارفرما دارد، بعضی از کارفرمایان معمولا در شهریورماه به خاطر بازگشایی مدارس نصف عیدی کارگران را می‌دهند و بقیه را آخر سال می‌پردازند. برخی از اول زمستان شروع به پرداخت می‌کنند و پرداخت عیدی کامل به شرطی است که کارگر یک سال کامل برای کارفرما کار کرده باشد، درغیراین‌صورت به ازای هر ماهی که کار کرده است به میزان یک دوازدهم عیدی سالانه و یا به ازای هر روز یک ۳۶۵ ام عیدی را دریافت خواهد کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۲.۹۹°