ایفای نقش مسئولانه‌ ایران در تقویت ثبات منطقه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۲۸۶۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران همواره نقش مسئولانه‌ای در تقویت صلح و ثبات منطقه ایفا کرده و بر همین اساس کشورهای منطقه را به تعامل و گفتگو فراخوانده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهامات بی‌اساس و تکراری بیانیه پایانی دیدار وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و انگلیس، آن را اقدامی در راستای تلاش‌های تفرقه‌افکنانه برخی کانون‌های شناخته شده که از شکل‌گیری فضای تعامل و همکاری بین کشورهای منطقه نگران هستند، توصیف کرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره نقش مسئولانه‌ای در تقویت صلح و ثبات منطقه ایفا کرده و بر همین اساس کشورهای منطقه را به تعامل و گفتگو فراخوانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متأسفانه کشورهای غربی، از جمله از طریق صادرات حجیم تسلیحات مدرن به برخی کشورهای منطقه، عامل مهم در ایجاد تنش و بروز فجایع انسانی در منطقه هستند.

خطیب‌زاده اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران براساس دیدگاه راهبردی و سیاست‌های اصولی خود، راه‌حل مشکلات منطقه را تعامل و همکاری بین کشورهای منطقه می‌داند و از ابتکارات سازنده‌ای که در این زمینه ارائه شود، استقبال می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برخلاف ادعاهای بی‌پایه بیانیه، ایران همواره به تعهداتش در ذیل ان.پی.تی و پادمان پایبند و در عین حال درچارچوب این معاهده از مزایای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای بهره‌مند خواهد بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۴.۹۹°