تکمیل طرح های نیمه تمام وزارتخانه تا 25 سال دیگر-حمایت مجلس برای رفع مشکل پرستاران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:07 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۸۳۲۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۷
وزیر بهداشت مطرح کرد:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت یازدهم تا اتمام طرح های ناتمام اجازه نخواهد داد هیچ طرح تازه ای در حوزه بهداشت و درمان آغاز شود/ برای رفع مشکل پرستاران، به حمایت مجلس نیاز داریم/
تکمیل طرح های نیمه تمام وزارتخانه تا 25 سال دیگر/حمایت مجلس برای رفع مشکل پرستاران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر قاضی زاده هاشمی، عصر امروز، جمعه، 8 اسفند 1393، در حاشیه بازدید از «سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی» در مشهد، گفت: کامل شدن طرح های نیمه تمام این وزارتخانه با اعتبارات کنونی، دست کم 25 سال به طول می انجامد.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به خدمات رسانی به حاشیه نشینان گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در حاشیه کلانشهرهای کشور هم اکنون در حال اجراست و شهر مشهد بیشترین حاشیه نشین را در سطح کشور دارد.

وزیر بهداشت - درمان و آموزش پزشکی افزود: برابر برنامه، در نیمه نخست سال آینده، تمام جمعیت حاشیه نشین شهر مشهد زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می گیرند؛ این در حالی است که دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرده است تا پایان امسال این اقدام را عملی می کند.


وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات پرستاران گفت: پرستاران همچون دیگر کارمندان، تسهیلاتی دارند و در این زمینه، به حمایت مجلس شورای اسلامی نیازمندیم.


دکتر هاشمی افزود: هم اکنون فشار کاری بسیار در حوزه پزشکی و بخش های فعال در ارائه خدمات درمانی وجود دارد که امیدواریم با حمایت های مجلس شورای اسلامی پاسخ مثبتی به درخواست این گروه ها داده شود.


وزیر بهداشت همچنین حمایت های دولت از بخش تولید دارو و تجهیزات پزشکی گفت: وزارت بهداشت در دو دهه گذشته فعالیت های بسیار در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کشور داشته است و اکنون اگر شرکت های تولیدی، دارویی را با کیفیت و مشابه نمونه خارجی آن تولید کنند، وزارت بهداشت حمایت های خوبی از آنها خواهد کرد.

قاضی زاده هاشمی همچنین با اشاره به ساخت بیمارستان های تازه در کلانشهر مشهد با همکاری دیگر بخش ها امکان پذیر است، گفت: هم اکنون دولت منابع مالی برای ساخت دو تا سه بیمارستان هزار تختخوابی در این کلانشهر را ندارد.

وزیر بهداشت گفت: دو بیمارستان بزرگ و آموزشی امام رضا (ع) و قائم (عج) در مشهد که به فاصله 500 متری از یکدیگر واقع شده، قدمت بسیار دارد و فرسوده است و در صورت روی دادن اتفاقی از جمله زلزله و یا آتش سوزی در آنها این کلانشهر کاملا قفل می شود. از این رو می بایست در این زمینه چاره اندیشی شده و بیمارستان هایی در کنار بزرگراه ها و با دسترسی بیشتر ساخته شود.

وی تاکید کرد: ساخت بیمارستان های جدید با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، آستان قدس رضوی و خیرین امکان پذیر است؛ وگرنه مشکلات درمانی این شهر حل نخواهد شد.


وی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به شهر قم، با همین رویکرد قول مساعد برای ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی در شهر قم با همکاری دیگر نهادها داده شد که امیدواریم این اقدام در مشهد نیز عملیاتی گردد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°