جشنواره‌های سینمایی؛ بایدها و نبایدها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۲۹۲۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴
شوقی، نویسنده و منتقد سینما گفت: برخی از جشنواره‌های سینمایی ما چیزی شبیه به یک رویداد‌ اداری هستند و اغلب اهالی سینما نیز آنها را جدی نمی‌گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 پیمان شوقی، نویسنده و منتقد سینما با حضور در برنامه "شهر فرنگ" شبکه خبر با اشاره به برخی انتقادها و گلایه‌ها از برگزاری جشنواره‌های مختلف گفت: سینما یک هنر صنعتی است که اساسا با شکوه، جلال، سروصدا و تبلیغات همراه است به همین دلیل جشنواره‌ها جزءلاینفک سینما محسوب می‌شوند و سینما همیشه به جشنواره نیاز دارد.

وی افزود: هر جشنواره‌ای مأموریت خاص خود را دارد و با توجه به تعداد تولیدات سالانه، وجود ۱۲ جشنواره توجیه‌پذیر است.

نویسنده و منتقد سینما بیان کرد: برخی از جشنواره‌های سینمایی ما چیزی شبیه به یک رویداد‌ اداری هستند و اغلب اهالی سینما نیز آنها را جدی نمی‌گیرند.

وی گفت: عمده جشنواره‌های مهم ما، فجر، سینما حقیقت، فیلم کوتاه تهران، کودک و نوجوان و عمار هستند که حتی اگر برخی از آنها وابسته به یک ارگان باشند، مأموریتی بر عهده دارند.

شوقی تأکید کرد: اکران جشنواره‌ها در سایر شهرها فرصتی بود برای علاقه‌مندان به سینما که این فیلم‌ها را ببینند و همچنین به این واسطه سینماها بازسازی می‌شدند.

علیرضا مجمع، نویسنده و منتقد سینما دیگر مهمان برنامه گفت: تعداد برگزاری جشنواره‌‌های سینمایی در ایران از سطح استاندارد برگزاری جشنواره در هر کشوری بالاتر است.

وی افزود: با توجه به اینکه اغلب جشنواره‌ها را ارگان‌های مختلف برگزار می‌کنند، فیلمسازان به جشنواره‌ها به عنوان منبع درآمد نگاه می‌کنند.

نویسنده و منتقد سینما با بیان اینکه جشنواره سینمایی عبارت است از نمایش تعدادی فیلم در زمان و مکانی مشخص تصریح کرد: انگیزه شکل‌گیری جشنواره فیلم فجر احیای سینمای مرده ایران بود.

مجمع با انتقاد از برگزاری جشنواره فیلم فجر در سایر استان‌ها گفت: سینما در جشنواره‌ها نباید به شهرها برود بلکه دانشجویان و اهالی فرهنگ باید به جشنواره بروند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۲.۹۹°