امروز پایان رزمایش پیامبر اعظم ۱۷
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۲۹۳۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ سپاه امروز پایان می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه در آخرین روز رزمایش جزئیاتی از این رزمایش را تشریح کرد.

سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه و سخنگوی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره برگزاری این رزمایش، اظهار داشت: این رزمایش در راستای افزایش آمادگی‌های رزمی و بر اساس شبیه سازی یکی از پیشرفته‌ترین طرح‌های دفاعی و تهاجمی در جنگ‌های ترکیبی در حال اجرا است.

وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ عنوان کرد: همزمانی، پیوستگی، انطباق و در هم تنیدگی طیف‌های مختلف جنگ (نرم، نیمه سخت و سخت) از جمله ویژگی‌های بارز این رزمایش است.

سردار نیلفروشان ادامه داد: در این رزمایش تمرین بازی جنگ و پاسگاه فرماندهی تا پایین‌ترین رده، انتقال همزمان رویداد‌های صحنه‌های عملیات به مرکز فرماندهی در شرایط مطلوبی در حال اجرا است.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ اظهار داشت: در این رزمایش همچنین اشراف اطلاعاتی به همراه ترسیم صحنه جنگ الکترونیک و شناسایی سیگنالی همراه با مقابله با ریز پرنده‌های دشمن توسط پهپاد‌های مجهز به پاد اخلال و فریب با موفقیت اجرا شد.

وی با اشاره به اقدامات سازمان سایبر الکترونیک سپاه در این رزمایش، گفت: سازمان سایبر الکترونیک سپاه با اجرای عملیات جنگ الکترونیک آفندی علیه سامانه‌های پدافندی دشمن موفق به سرکوب سپر دفاع هوایی دشمن فرضی شد تا فضا برای تهاجم و عملیات نفوذ پرنده‌های خودی به آسمان دشمن محیا شود.

معاون عملیات سپاه در ادامه تصریح کرد: اجرای عملیات‌های موشکی بالستیک علیه شناور‌ها و تاسیسات دشمن در مناطق مختلف رزمایش در حال اجرا است. علاوه بر این نیرو‌های ویژه نیروی زمینی سپاه عملیات ویژه نفوذ در سطوح راهبردی را در این رزمایش تمرین کردند.

وی عنوان کرد: تمرین عملیات‌های دفاعی و هجومی در دریا، تمرین دفاع مستحکم از سواحل و جزایر خلیج فارس، اجرای عملیات‌های دفاع ثابت، متحرک و ضد هلی برن، تمرین گسترده رزم شبانه بخش دیگری از برنامه رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ است.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ با بیان اینکه عملیات گسترده پهپادی در پشتیبانی از نیرو‌های عمل کننده یکی از نقاط حائز اهمیت این رزمایش بود، عنوان کرد: در این رزمایش همچنین تمرین یگان‌های پدافندی تحت شبکه یکپارچه پدافند هوایی و همچنین تمرین پشتیبانی عملیات فضایی از نیرو‌های درگیر در درزمایش نیز در حال اجرا است.

سردار نیلفروشان تاکید کرد: این رزمایش در عرصه‌های نیمه سخت و نرم نیز درحال اجرا است که گزارش آن متعاقبا ارائه خواهد شد.

وی افزود: اجرای عملیات‌های مقابله با گروهک‌های تروریستی در مناطق عملیاتی مرزی، تمرین مقابله با اقدامات تروریستی در عمق کشور، تمرین تشدید حفاظت از مراکز حساس و حیاتی کشور، تمرین چک و خنثی سازی بمب نیز صورت می‌پذیرد.

سردار نیلفروشان تاکید کرد: پیام این رزمایش به دشمنان ایران؛ اقتدار، امنیت و بازدارندگی فعال و هوشمند و نشان دادن عزم و اراده پاسداران در دفاع از دستاورد‌های انقلاب اسلامی و صیانت از منافع ملی و برای دوستان و کشور‌های همسایه صلح، دوستی و ایجاد آرامش برای همسایگان است.

معاون عملیات سپاه در پایان تاکید کرد: اساسا قدرت بازدارندگی در راستای حفظ امنیت و ثبات در منطقه منطق دفاعی ما است.
 
دیروز در چهارمین روز رزمایش شلیک موشک‌های کروز دریایی از سکو‌های شناوری و ساحلی و اصابت همزمان به هدف مشخص در دریا با موفقیت انجام شد.
 
همچنین با عملیات هوایی پهپاد‌های نیروی دریایی سپاه یک پهپاد توانست همزمان دو هدف دشمن فرضی را مورد اصابت قرار دهد.
 
رزمایش پیامبر اعظم۱۷؛ از ۲۹ آذر در سواحل خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه عمومی استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان در حال برگزاری است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۳.۹۹°