واردات کامیون ها کم کارکرد خارجی تسریع می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۰۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: جلسات هم اندیشی برای تسریع در روند ترخیص کامیون‌های وارداتی با عمر کمتر از ۳ سال برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
داریوش امانی در ارتباط با برنامه روی خط خبر شبکه خبر با بیان اینکه تاکنون ۷ هزار کامیون ثبت سفارش شده است، افزود: از این تعداد ۳ هزار دستگاه از گمرک ترخیص و ۱۵۰۰ دستگاه هم شماره گذاری شده است.

وی گفت: برای تسریع در روند ترخیص و شماره گذاری کامیون‌های وارداتی، جلسات هم اندایشی برای رفع مشکلات مشترک بین واردکنندگان انجام می‌شود.

امانی با اشاره به بهبود روند واردات و شماره گذاری نسبت به روز‌های نخست اجرای طرح، گفت: هم اکنون ثبت سفارش‌ها بصورت روزانه انجام می‌شود

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره زمان ترخیص کامیون‌ها گفت: چنانچه مالکان مشکلی نداشته باشند ظرف ۲ هفته امکان ترخیص خودرو وجود دارد و در صورت بروز مشکل حداکثر تا ۳ ماه خودرو‌ها ترخیص می‌شوند.

امانی افزود: هم اکنون مشکل اسقاط خودرو یکی از مشکلات اصلی واردکننده‌ها است، اما در رابطه با شماره گذاری با وجود رابطه خوب با مراکز شماره گذاری مشکل خاصی نداریم.

او گفت: ثبت سفارش کماکان برای واردات خودرو باز است و، چون به دلیل نوسانات ارزی قیمت‌ها متغیر است، با در نظر گرفتن قیمت تمام شده و سود معقول برای واردکننده، از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده به دنبال قیمت گذاری منطقی روی خودرو‌های وارداتی هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۴.۹۹°