شرط حضور دبیرستانی‌ها در مدارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۳۰۹۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
مدیرکل آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: شرط حضور دانش‌آموزان دبیرستانی در کلاس‌ها و شرکت در امتحانات، ارائه کارت واکسیناسیون و یا آزمایش منفی کرونا است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالرضا فولادوند افزود: براساس دستورالعمل ۰۷ وزارت بهداشت دانش آموزان بالای ۱۲ سال برای شرکت در کلاس‌های حضوری مدارس و همچنین برگزاری امتحانات باید دو دُز واکسن مقابله با کرونا را دریافت کرده باشند و یا حداقل ۱۵ روز یکبار آزمایش منفی کرونا ارائه دهند.

وی از اصلاح دستورالعمل قبلی خبر داد و گفت: این دستورالعمل شامل معلمان و کارکنان مدارس نیز می‌شود. این افراد نیز باید این دستورالعمل را رعایت کنند.

فولادوند افزود: دانش آموزان و معلمانی که به هر دلیل دو دز واکسن کرونا را تاکنون دریافت نکرده اند برای حضور در مدرسه باید گواهی پزشکی ارائه دهند.

وزارت آموزش و پرورش پیش از این الزامی برای واکسینه بودن دانش آموزان بالای ۱۲ سال و معلمان برای شرکت در کلاس‌های حضوری اعلام نکرده بود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: هیچ مدرسه‌ای در شهر تهران حق تشکیل کلاس‌های صرف مجازی را ندارد و آموزش باید به صورت ترکیبی (مجازی و حضوری) و با رعایت تعداد دانش آموزان در کلاس‌ها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه ساعت کار مدارس ابتدایی از ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه تا ۱۲ و نیم است گفت: حضور ساعتی دانش آموزان در مدرسه معنا و مفهومی ندارد و مدارس باید طوری برنامه ریزی کنند که دانش آموزان حداقل یک روز کامل را در هفته در مدرسه حضور داشته باشند.

فولادوند تصریح کرد: میزان حضور دانش آموزان در مدرسه در زمان امتحانات به تصمیم مدیر و شورای مدرسه بستگی دارد.
وی به شهریه مدارس هم اشاره کرد و گفت: به مدیران مدارس غیردولتی هشدار می‌دهیم که به غیر از شهریه مصوب حق دریافت هیچ شهریه دیگری را ندارند و تشکیل کلاس‌های فوق برنامه و دریافت شهریه اضافی نیز ممنوع است.

فولادوند افزود: مدارس هیئت امنایی، شاهد، نمونه دولتی و تیزهوشان نیز باید نرخ شهریه مصوب را از خانواده‌ها دریافت کنند.

وی گفت: تشکیل کلاس‌های فوق برنامه، کلاس‌های تربیت بدنی و دریافت هزینه غذا نیز در این مدارس ممنوع است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۳.۵۹°