۴۰۰ سینما در حال ساخت داریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۳۱۹۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امیدواریم با کمک مؤثر مجلس و کمیسیون اقتصادی ۴۰۰ سینما در حال ساخت، تکمیل شود تا در پایان سال ۱۴۰۱به تعداد هزار سینما در کشور برسیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خانه ملت؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی را از فعالیت‌های جاری، برنامه‌های آتی، مشکلات و کمبود‌ها ارائه کردیم.

وی افزود: در این جلسه نماینده اصناف و اتحادیه‌های سینما حضور داشتند و به بیان مشکلات پرداختند. برگزاری این جلسه قدم بسیار خوبی بود که رئیس کمیسیون اقتصادی برداشت تا بتوانیم در سال آتی موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر را سر و سامان دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز مشکلات زیرساختی و محتوایی در کشور وجود دارد، افزود: ایران با این قدمت و جامعه هنری بسیار بالا که رتبه ۹ تا ۱۰ تولید فیلم در دنیا را در اختیار دارد در بحث تعداد صندلی سینما جزو کشور‌های رده پایین جهان است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با همکاری اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و نمایندگان مجلس برخی مشکلات در سال آینده رفع شود.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین پیشنهاد دادیم مجلس در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ امکاناتی را در اختیار وزارت فرهنگ قرار دهد از جمله تسهیلات با میزان سود پایین که از اهمیت زیادی برخوردار است؛ از طرفی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتباراتی برای حمایت از بخش خصوصی که تمایل به ورود در عرضه‌های هنری و فرهنگی دارند، اختصاص پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنای دولت تصدی‌گری نبوده و رئیس جمهور و هیئت دولت در این مدت در سفر‌های استانی بیش از ۲ هزار میلیارد تومان از منابع سازمان برنامه و بودجه و سایر بخش‌های دولت برای تکمیل زیر ساخت‌های حوزه فرهنگ هزینه کردند، اما حجم کار بسیار زیاد است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۱.۹۹°