آغاز گفتگو درباره رفع تحریم‌ها از فردا در وین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۲۰۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
مذاکره‌کننده ارشد ایران گفت: از صبح فردا (سه‌شنبه) گفتگو‌ها با موضوع رفع تحریم‌ها و تأکید بر بررسی پیشنهاد‌های ایران در زمینه دو موضوع مهم راستی‌آزمایی و تضمین‌ها آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه، ۶ دی) بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در جمع‌بندی مباحث مورد گفتگو در نشست امروز اعلام کرد: امروز نشست کمیسیون مشترک برجام در آغاز دور هشتم گفتگو‌های وین برگزار شد. در این نشست طرف‌های مختلف از جمله هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام بر موفقیت‌آمیز بودن دور قبلی گفتگو‌ها تأکید و اذعان داشتند که پیشرفت‌های خوبی در دور قبلی گفتگو‌ها حاصل شده و چارچوب مناسبی برای پیشبرد گفتگو‌ها فراهم شده است.

وی بیان کرد: نکته مهم در این نشست این بود که نمایندگان کشور‌های مختلف در این نشست بر اهمیت اولویت داشتن رسیدگی به موضوع رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی و تضمین در دور هشتم گفتگو‌های وین تأکید داشتند و بر همین اساس قرار شد از صبح فردا (سه‌شنبه) گفتگو‌ها با موضوع رفع تحریم‌ها و تأکید بر بررسی پیشنهاد‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه دو موضوع مهم راستی‌آزمایی و تضمین‌ها آغاز شود و در ادامه مسائل و موضوعات مرتبط با تحریم‌های مالی و بانکی مورد بررسی در نشست کارگروه‌های مشترک بین نمایندگان ایران و ۱+۴ قرار بگیرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۴.۹۹°