ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت در هر استان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 29 دی 1400
کد خبر : ۸۳۳۲۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
وزیر کشور گفت: صندوق پیشرفت و عدالت در استان‌ها ایجاد می‌شود که علاوه بر بودجه هدایت شده ملی، مازاد درآمد‌های استانی مانند مالیات و بودجه فروش دارایی‌های دولت در استان‌ها به آن واریز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احمد وحیدی در حاشیه نشست استانداران افزود: در این نشست وزرای حاضر توضیحاتی درباره ردیف‌های بودجه سال ۱۴۰۰ و کار‌هایی که باید در حوزه اشتغال زایی انجام شود، دادند و همچنین درباره کار‌هایی که باید در استان‌ها انجام شود و نحوه هماهنگی استانداران با دولت نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی در این بخش مسائلی را مطرح کرد.
 
وزیر کشور افزود: در بخشی از جلسه وزیر صنعت معدن و تجارت درباره آمایش صنعتی مباحثی را مطرح کرد و در باره اینکه استان‌ها چه رویکردی درباره طرح آمایش صنعتی داشته باشند و تکالیف استان‌ها در این باره چیست، بحث شد.

وی با اشاره به حضور وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه خاطرنشان کرد: درباره اتفاقاتی که باید در حوزه کشاورزی و در حوزه بهره وری و یارانه‌های این بخش بیفتد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه در این جلسه درباره به ظرفیت‌های بودجه ۱۴۰۱ و بودجه ۱۴۰۰ در چند ماه پایانی سال بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وحیدی موضوع دیگری را که در جلسه مطرح شد، کرونا با تمرکز با سویه اومیکرون عنوان کرد و گفت: در این باره بر لزوم هر چه فعال‌تر شدن طرح شهید سلیمانی تاکید شد. همچنین در مورد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و زدن دوز سوم واکسن کرونا نیز بحث و تاکید شد.

وزیر کشور درباره تفویض برخی اختیارات به استانداران بیان کرد: در مورد بودجه ۱۴۰۱ با تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت و با توجه به پیش بینی بودجه‌هایی که قرار است در این صندوق‌ها واریز شود، بحث شد. چه بودجه‌هایی که از مرکز هدایت می‌شود و هم بودجه‌هایی که از ناحیه فروش دارایی‌های دولت در استان‌ها و مازاد مالیاتی که استان‌ها می‌توانند داشته باشند و سایر منابع درآمدی، به این صندوق‌ها واریز می‌شود که نحوه و تشخیص اولویت هزینه کرد آن در اختیار شورای برنامه ریزی استان‌هاست که خودشان برنامه‌ریزی کنند.
 
البته بانک‌ها هم یک سقف تخصیصی را باید در استان‌ها به عهده بگیرند که مورد بررسی قرار گرفت و در جلسات بعد با حضور مسئولان برنامه بودجه تصمیمات جدیدی برای ایجاد تحرک جدید در استان‌ها گرفته می‌شود.

وی درباره گسترش محدودیت‌ها برای مقابله با سویه اومیکرون کرونا گفت: امیدوارم نیازی به اعمال محدودیت نباشد. اگر مردم عزیز پروتکل‌ها را رعایت کنند و دوز سوم واکسن را هم بزنند و در تجمع‌ها نباشند، با مشکل کمتری مواجه خواهیم بود. این سویه جدید از خارج آمده است و به همین دلیل سفر‌ها از خارج و به خارج کشور باید با دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد. اما اگر خطر توسعه امیکرون احساس شود به اقتضای شرایط محدودیت‌ها اعلام و اعمال می‌شود.

وزیر کشور در پاسخ به پرسشی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار کرد: هنوز درباره حذف آن تصمیم قانونی گرفته نشده و چیزی عوض نشده است و هیج قیمتی هم نباید به بهانه حذف این ارز تغییر کند. قرار بر هر تغییر و تدبیری در این رابطه باشد، قبل از آن سخنگوی دولت اعلام می‌کند. تا این لحظه تخصیص این ارز تغییری نکرده و لذا تمام مواردی که با ارز ۴۲۰۰ تامین می‌شد تهیه می‌شود، به همین دلیل تغییر قیمت به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۳.۵۹°