کریسمس کرونایی در انگلیس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۲۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس پس از سه روز وقفه شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این کشور را ۱۲ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۳۵ نفر اعلام کرد که نشان می‌دهد در سه روز گذشته ۳۴۸ هزار و ۵۴۳ نفر بر شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این کشور افزوده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مراجع آماری در سه روز گذشته و در تعطیلات کریسمس آمار‌های مبتلایان و جان باختگان کرونا در این کشور را منتشر نکردند.
تحلیلگران با توجه به ارائه نشدن آمار از سوی برخی بیمارستان‌ها معتقدند شمار واقعی مبتلایان بسیار بیشتر از آمار اعلامی است.
با وجود این انگلیس با جمعیت حدود ۶۷ میلیون نفر پس از کشور‌های پر جمعیت امریکا، هند و برزیل چهارمین کشور دارای بیشترین مبتلایان به کووید در جهان است.
وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس شمار جان باختگان کرونا را نیز ۱۴۸ هزار و سه نفر اعلام کرد. این آمار صرفا مربوط به افرادی است که ۲۸ روز پس از مثبت شدن ازمایش کرونای انان جان خود را از دست داده اند.
مرکز ملی آمار انگلیس دو هفته پیش با استناد به گواهی‌های فوت صادر شده شمار جان باختگان کرونا در این کشور را بیش از ۱۷۳ هزار نفر اعلام کرد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس تا کنون حدود ۹۰ درصد از افراد ۱۲ ساله و بالاتر در انگلیس اولین دوز واکسن، ۸۲ درصد دوز دوم و ۵۷ درصد دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
انگلیس علاوه بر به کارگیری نیرو‌های ارتش از داوطلبان مردمی نیز خواسته است در اجرای واکسیناسیون عمومی مشارکت کنند.
دولت انگلیس رویکرد تزریق دوز سوم را برای مقابله با اومیکرون که به ویروس غالب در این کشور مبدل شده است در پیش گرفته است، اما برغم درخواست‌های مکرر دولت بر اساس امار رسمی منتشر شده هنوز حدود پنج میلیون نفر در این کشور واکسن نزده اند.
برچسب ها: کرونا ، انگلیس ، کریسمس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۲.۹۹°