افزایش ۲۰ درصدی جذب دانشجوی پزشکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۲۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸
شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی تا چهار سال متوالی، سالیانه ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
 
 

حجت الاسلام والمسلمین سیدسعیدرضا عاملی در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما افزود: روز گذشته کارگروه ویژه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، رئیس کمیسیون اصل ۹۰، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور تشکیل و در آن کارگروه مصوب شد تا سالانه و در مدت چهار سال تعداد دانشجویان پزشکی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه این افزایش به مناطق محروم اختصاص خواهد داشت اضافه کرد: در واقع دانشجو در همه دانشگاه‌های کشور جذب می‌شوند، اما به مناطق محروم بر اساس بومی گزینی اختصاص داده می‌شوند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: این سهمیه به طور خاص برای عموم داوطلبین رشته‌های پزشکی گذاشته شده است و تابع قوانین مربوط به قاعده جذب دانشجو نیست؛ بنابراین فرصتی را برای کسانی که از ظرفیت دانشی خوبی برخوردار هستند فراهم می‌کند تا در این دوره جذب شوند.

حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی دستور دوم جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی را سند تحول این شورا دانست و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در طول ۳۷ سال فعالیت خود خدمات بزرگی در حوزه علم و فناوری و فرهنگی داشته است و بعد از این مدت نیازمند تحول اساسی در ماموریت ها، ​ شرح وظایف و همچنین ساختار و مناسبات آن با سایر قوا بر اساس آسیب شناسی که در کار‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفته، دارد.

وی افزود: سندی تهیه شد که این سند دارای چهار بخش است، بخش اول آن به قرارگاه فرهنگی کشور اختصاص دارد که شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان قرارگاه فرهنگی کشور مطرح شده است.

عاملی اضافه کرد: بخش دوم، تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در ۹ بخش تنظیم شده است و ساختار نگارش اسناد راهبردی در آن رعایت شده بود، یعنی چشم انداز، اهداف، ماموریت‌ها، ​وظایف، مناسبات و سایر قوا و همچنین دستورات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ​ ساختار و موضوعاتی که مربوط به ارکان شوراست و همچنین حوزه‌های مرتبط با اجرایی سازی، نظارت، ارزیابی و یک بخشی هم به ترکیب اعضای حقوقی اختصاص داشت.

وی تصریح کرد: بخش سوم به تحول در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اختصاص دارد که هم به لحاظ چابک سازی و هم به لحاظ برخورداری از ظرفیت نظارت و ارزیابی، رصد و پایش وضعیت علم و فناوری و فرهنگ کشور و ظرفیت‌هایی برای رصد اتفاقات اجتماعی اختصاص دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: داده‌های علم و فناوری و فرهنگ امروز چندگانه است و مرجع اصلی نهایی سازی داده‌های حوزه علم و فناوری و فرهنگ در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش بینی شده است.

حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی افزود: در بخش آخر هم تاکیدی بر ساختار اجرایی شدن شده است لذا این مجموعه در صحن شورا مطرح شد، اعضا به صورت متنوع و گسترده اظهار نظر کردند و قرار شد تا جلسه بعدی که هفته آینده خواهد بود در یک هفته‌ای که فرصت است اعضای شورا نظرات خود را به کارگروه تحول پیشنهاد دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°