نگاه ملی به امور رمز عبور از مشکلات و موانع است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۳۹۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
رئیس جمهور در جمع برخی از علما، نخبگان و قشر‌های مختلف مردم، داشتن نگاه ملی به مسائل کشور را رمز عبور از مشکلات و موانع دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران، در جمع علما، نخبگان و قشر‌های مختلف مردم قم، گفت: ما از فعالان اجتماعی و مسئولان می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی را در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کاهش دهند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آسیب‌های اجتماعی، گفت: ناهنجاری‌های اجتماعی امروز جامعه همه ما را رنج می‌دهد.

وی ادامه داد: سازکار‌هایی برای آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی به خصوص تشکیل سازمان اجتماعی در دولت دیده شده است.

رئیس جمهور در همین زمینه تصریح کرد: برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی که متاسفانه در شهر مقدس قم هم مشاهده می‌شود و زیبنده این شهر مقدس نیست، باید همه دست اندرکاران در همه حوزه‌ها پای کار بیایند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی داشتن نگاه ملی را نجات بخش همه کشور دانست و افزود: امروز نباید برای حل مشکلات کشور به صورت بخشی، فردی و حزبی تصمیم گیری کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ظرفیت‌ها و امکانات کشور کم نیست و فقط باید بر روی افزایش بهره وری برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به پیش بنی رشد هشت درصدی اقتصادی در سال آینده، گفت: تحقق این میزان رشد اقتصادی نیازمند کاهش هزینه‌های دولت و افزایش درآمد‌های کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه من به عنوان طلبه در خدمت همه مردم هستم، گفت: باید از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم و با افزایش بهره وری مشکلات را حل کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از مسائل بزرگ شهری است، افزود: اگر اقتصاد روستا و کشاورزی روستا‌ها رونق بگیرد حاشیه نشینی در شهر‌ها به وجود نمی‌آید.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به اینکه باید خرید محصولات کشاورزی تضمین شود، افزود: یکی از جا‌هایی که باید حمایت و تسهیلات به آن داده شود کشاورزی است و این باعث ماندن کشاورز در روستا‌ها خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تولید کننده، کشاورز و همه فعالان اقتصادی باید با دانشگاه ارتباط داشته باشند، افزود: اگر همه کار‌ها علمی شود می‌تواند منجر به رفع مشکلات شود.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری همه مردم در کشور گام‌هایی برداشته شود که مشکلات حل شود.

حجت السلام و المسلمین رئیسی، اجرای طرح‌های نیمه تمام را اولویت برنامه‌های دولت دانست و گفت: از همه سرمایه گذاران و کارآفرینان برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام دعوت می‌کنیم.

رئیس جمهور بیان داشت: مردم و سرمایه گذاران با تضمین سرمایه گذاری و تضمین سود همه طرح‌های نیمه تمام را در دست بگیرند و آن‌ها را به اتمام برسانند.

وی با بیان اینکه بهترین کار این است که سرمایه‌های در اختیار مردم در مسیر تکمیل طرح‌های نیمه تمام قرار بگیرد، گفت: در هر جایی و عرصه‌ای که مردم حضور داشته اند شاهد موفقیت‌ها و پیروزی‌ها بوده ایم.

حجت السلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد: مسئولان باید زمینه حضور مردم را در همه عرصه‌ها به خصوص عرصه‌های اقتصادی و تولیدی به بهترین شکل فراهم کنند و حضور مردم را گرامی بدارند.

رئیس جمهور گفت: اگر فعالان اقتصادی احساس آرامش و ثبات در تصمیمات کنند در میدان اقتصاد و تولید بسیار اثر گذار خواهند بود.

وی افزود: در این دولت هیچ کلنگی بر زمین زده نخواهد شد مگر آنکه قبل از آن همه طرح‌های نیمه تمام به بهره برداری برسد.

رئیس جمهور در این جلسه همچنین گفت: از مردم قم عذرخواهی می‌کنم که به دلیل شرایط کرونایی نتوانستم در بین مردم طلاب و جوانان حاضر شوم و ان‌شاءالله پس از بهتر شدن شرایط کرونایی در زمان مناسب بین مردم قم حاضر خواهم شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۳.۹۹°