واکسن رازی در راه صادرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۴۱۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، گفت: مشتری خارجی برای واکسن رازی کوو پارس داریم و با آن‌ها در حال مذاکره هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

فلاح مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای صادرات واکسن رازی فراهم شده است؟ افزود: تعدادی از کشور‌ها خواهان واکسن ایرانی رازی کووپارس هستند که در حال مذاکره با آن‌ها هستیم تا اقدامات لازم برای صادرات این واکسن انجام گیرد.

وی ادامه داد: برخی از کشور‌های همسایه و نیز سایر کشور‌ها درخواست خود را برای صادرات این واکسن اعلام کرده اند.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی توضیح داد: اولویت اصلی ما تامین نیاز‌های داخل کشور است که با تمام توان در این مسیر گام برمی داریم، اما با تامین نیاز‌های داخلی، اقدام به صادرات این محصول فناورانه خواهیم کرد.

کارآزمایی بالینی در کودکان ۱۲ تا ۱۷ سال به زودی انجام می‌شود

فلاح در خصوص کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس در رده سنی زیر ۱۸ سال نیز گفت: پروتکل کارآزمایی واکسیناسیون رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال را برای سازمان غذا و دارو ارسال کردیم که امید است پس از اخذ مجوز تا ۲ هفته آتی بتوانیم این طرح مطالعاتی را آغاز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با انجام موفقیت آمیز این طرح مطالعاتی، کودکان بین ۱۲ تا ۱۷ سال می‌توانند این واکسن ایرانی را با آرامش خاطر تزریق کنند تا در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، در خصوص تست بالینی دز بوستر یادآور شد: بیشتر مطالعه برای بوستر دز این واکسن انجام شده که تا چند روز آینده نتایج آن به سازمان غذا و دارو ارسال می‌شود تا بتوان آن را به عنوان دز بوستر استفاده کرد.

واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است که از جانب موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت تولید می‌شود.

موسسه رازی از اسفند سال ۱۳۹۸ کار ساخت واکسن را آغاز و از روش واکسن پروتئینی نوترکیب که از ایمن‌ترین واکسن‌ها است برای تولید آن استفاده کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°