پاسخ به فضاسازی‌ها علیه پیشرفت‌های فضایی ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۴۵۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۲
سخنگوی وزارت خارجه پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی از جمله در حوزه هوا - فضا را حق مسلم ملت ایران خواند و گفت: هیچ قطعنامه‌ای ایران را از برنامه تحقیقات فضایی و آزمایش‌های مرتبط منع نمی‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به فضاسازی‌های اخیر برخی مقامات آمریکایی و اروپایی در خصوص پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر سیمرغ اظهار داشت: پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی از جمله در حوزه هوا-فضا، حق مسلم ملت ایران بوده و اینگونه اظهارات مداخله‌جویانه در عزم ملت ایران برای پیشرفت در این حوزه، خللی ایجاد نخواهد کرد.

سعید خطیب‌زاده افزود: هیچ قطعنامه‌ای جمهوری اسلامی ایران را از برنامه تحقیقات فضایی و آزمایش‌های مرتبط از جمله در حوزه ماهواره‌بر‌ها منع نمی‌کند، لذا استناد به قطعنامه ۲۲۳۱ مغالطه‌ای بی مورد و از اساس خلاف واقع است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: همانگونه که پیش‌تر تصریح شده جمهوری اسلامی ایران طبق موازین بین‌المللی حق استفاده از فناوری‌های صلح‌آمیز در مسیر توسعه علمی - تحقیقاتی خود را دارد و در این مسیر منتظر نظر برخی کشور‌هایی که در صدد تحمیل رای خود هستند نخواهد بود.

خطیب زاده گفت: دولت و ملت ایران قدردان نوآوری‌های علمی و فناوری‌های صلح‌آمیز بومی فرزندان دانشمند و نخبه خود در عرصه هوا-فضا که در دوران تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه حاصل شده هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۲.۹۹°