بازداشت ۸ هزار فلسطینی در طول سال ۲۰۲۱
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۴۶۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
مرکز مطالعات اسرای فلسطین اعلام کرد که صهیونیست‌ها در طول سال ۲۰۲۱ با تشدید اقدامات سرکوبگرانه خود علیه فلسطینیان ۸ هزار نفر از آن‌ها را بازداشت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مرکز مطالعات اسرای فلسطین بیانیه‌ای را در خصوص تشدید اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی در طول سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، مرکز مطالعات اسرای فلسطین در این خصوص اعلام کرد صهیونیست‌ها در طول سال ۲۰۲۱ با تشدید اقدامات سرکوبگرانه خود علیه فلسطینیان ۸ هزار نفر از آن‌ها را بازداشت کردند.

در بیانیه مرکز مذکور آمده است: رژیم صهیونیستی در طول سال ۲۰۲۱ سیاست مجازات دسته جمعی مردم فلسطین را در پیش گرفت. این رژیم قوانین بین المللی حقوق بشری را به صورت آشکار نقض کرد.

مرکز مطالعات اسرای فلسطین در ادامه بیانیه خود همچنین تأکید کرده است که رژیم صهیونیستی هیچگاه به قوانین بین المللی پایبند نبوده است و در برخورد با فلسطینیان همواره این قوانین را زیر پای گذاشته است.

چندی پیش «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی گفت: تصویب قوانین جدید توسط کنیست رژیم صهیونیستی برای اعطای اختیارات بیشتر به نظامیان صهیونیست جهت سرکوب اسرای فلسطینی، اقدامی نژادپرستانه محسوب می‌شود.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در همین راستا ادامه داد: تلاش رژیم صهیونیستی برای مشروعیت بخشیدن به سرکوب فلسطینیان و اسرای فلسطینی یک بار دیگر منطق نژادپرستانه و تجاوزکارانه این رژیم را به نمایش گذاشت.

وی افزود: وضع قوانین نژادپرستانه توسط کنیست رژیم صهیونیستی موجب می‌شود تا نظامیان این رژیم عرصه برای ارتکاب اقدامات سرکوبگرایانه بیشتر علیه اسرای فلسطینی و انتقام جویی از آن‌ها به ویژه پس از عملیات «تونل آزادی» را فراهم ببینند.

این اظهارات درحالی مطرح شد که مقامات مختلف جنبش حماس پیشتر بار‌ها و در مناسبت‌های مختلف بر لزوم آزادی اسرا در سریع‌ترین زمان ممکن تأکید کرده اند. جنبش حماس اعلام کرده است که آزادی اسرای فلسطینی در رأس اولویت‌های این جنبش قرار دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۲۱°    ۱.۹۹°