راه‌اندازی سیستم «کت ۲ ال.ای.دی» در فرودگاه اردبیل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۴۹۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: برای نخستین‌بار در کشور سیستم کت ۲ ال.ای.دی در فرودگاه بین‌المللی اردبیل راه‌اندازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد قصابی مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: فرودگاه اردبیل با ۲ مشکل وزش باد و هوای مه‌آلود به عنوان عوامل مؤثر در انجام پرواز و گاه کنسلی و لغو پروازهای مواجه بود که برای رفع این مشکلات و کاهش کنسلی پروازها تلاش بسیاری کردیم.

وی بیان کرد: در چند سال اخیر با اهتمام جدی مسئولان و نمایندگان استان تلاش کردیم تا باند اصلی فرودگاه اردبیل را تجهیز و راه‌اندازی کنیم که در این زمینه از تکنولوژی بومی و تمام ایرانی برای برقراری پروازهای ایمن در این فرودگاه استفاده شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل افزود: در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی شهدای اردبیل با مجهز شدن به این سیستم امکان برقراری پروازها به شکل متنوع و در ساعات مختلف را دارد که انتظار می‌رود با استفاده از این تکنولوژی کنسلی و لغو پروازها تا ۷۰ درصد تقلیل پیدا کند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: سیستم روشنایی که در این فرودگاه به کار رفته برای نخستین بار در کشور آن هم به همت متخصصان ایرانی اجرایی و عملیاتی شده که شامل سیستم کمک ناوبری و همچنین روشنایی مجهز به ال. ای. دی است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۴۱°    ۲.۹۹°