مزیت‌ها و موانع صنعتی‌سازی ساختمان در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۵۶۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۱
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: یکی از موانع صنعتی‌سازی ساختمان در کشور نگاه سنتی ما به این حوزه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد شکرچی‌زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با حضور در برنامه گفتگوی "۱۸:۳۰"شبکه خبر با بیان اینکه صنعت ساختمان صنعتی است که خیلی با روند توسعه و تکنولوژی همراه نیست، گفت: افزایش بهره‌وری، کاهش زمان و افزایش کیفیت سه شاخص اصلی در صنعتی سازی ساختمان است.

وی بیان کرد: با تدوین مبحث یازده بر تعریف صنعتی‌سازی ساختمان‌ها حتی در ساخت و ساز‌های انفرادی تأکید شده و این مسیر در سال‌ها گذشته مدون شده است و در صورتی که ابلاغ شود می‌تواند افق‌های ساخت و ساز‌ها را تغییر دهد.

شکرچی‌زاده افزود: مفهوم صنعتی سازی ساختمان به این معناست که عمده کار در کارخانه و به صورت مدولار و کاربرد فناوری‌های نوین انجام می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان ینکه صنعتی سازی روشی برد - برد است، گفت: یکی از موانع صنعتی‌سازی ساختمان در کشور نگاه سنتی ما به این حوزه است.

ایرج رهبر، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن دیگر مهمان برنامه گفت: با توجه به شرایط و نیاز کشور به تولید ساختمان‌های باکیفیت، انبوه‌سازان از حدود ۱۲ سال پیش گام‌هایی را در این زمینه برداشتند.

وی بیان کرد: از سال ۹۱ طبق تعهد با دولت نهم و دهم مقرر شد که حدود ۱۰ هزار واحد را در شهر پردیس صنعتی‌ سازی کنیم در نظر داشته باشید که صنعتی‌سازی نیاز به تجهیز کارگاه گران قیمت دارد و ما این کار را انجام دادیم منتهی بعد از گذشت چهار سال دولت تغییر کرد و دولت جدید با سلیقه جدید آمد و به ما گفت صنعتی سازی و مسکن مهر چه معنایی دارد!

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: موضوع صنعتی سازی به چند عامل و پیش نیاز احتیاج دارد که یکی از مهم‌ترین آنها حمایت دولت برای پاگرفتن صنعتی سازی، ساخت و سازها است.

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۴۱°    ۲.۹۹°