دادگاه رسیدگی به پرونده شهادت سردار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۶۰۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به مطالبه خسارت مادی و معنوی و تنبیهی ناشی از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز دوشنبه آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به مطالبه خسارت مادی و معنوی و تنبیهی ناشی از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، در شعبه ۵۵ دادگاه عمومی حقوقی تهران به ریاست قاضی سلمان پورمریدی با حضور رسانه‌ها در حال برگزاری است.

قاضی پورمریدی شب گذشته (یکشنبه) در گفت وگوی تلویزیونی، پرونده ترور سردار سلیمانی را از دو جنبه‌ی حقوقی و کیفری حائز رسیدگی دانست و اظهار داشت: نکته جالب و حائز اهمیت این پرونده اینجاست که مردم به صورت خودجوش دادخواست‌هایی به شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی ارسال می‌کنند که این اتفاق برای اولین بار در حال وقوع است.

وی افزود: اغلب دادخواست‌ها نسبت به رسیدگی به خسارات روحی، معنوی و مادی مطرح شده که با ترور سردار شهید قاسم سلیمانی به مردم وارد آمده است.

سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی روز جمعه ۱۳ دی سال ۱۳۹۸ در نتیجه حمله بالگرد‌های آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

این اقدام تروریستی با دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا انجام گرفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۱.۹۹°