روند مدیریت مقابله با اُمیکرون تا واکسیناسیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۳۶۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا: آمارهای واقعی اُمیکرون بالاتر از میزان اعلامی آزمایشگاهی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا بیگلری - عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه ۱۸/۳۰ شبکه خبر گفت: سرعت امیکرون بیشتر و در واقع سرعت انتشار این سویه سه برابر کرونای دلتاست.
وی با بیان اینکه۲۴۴ مورد قطعی اُمیکرون در حال حاضر در کشور ما شناسایی شده، اما میزان ابتلا از این مقدار بالاتر است، افزود: اعداد مبتلایان بیشتر از موارد تست داده شده است، چون در در یک خانواده ممکن است علائم یکی از افراد شدید باشد و بقیه افراد هم آلوده باشند، اما علائم خفیفی داشته باشند. 
علیرضا بیگلری گفت: تعداد موارد بستری در کشور‌هایی که سویه غالب امیکرون است کمتر بوده، اما وقتی تعداد مبتلایان بیشتر باشد به همین نسبت ممکن است تعداد بستری‌ها بیشتر شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: تعداد قابل توجهی از مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی به بهانه کرونا، کرونا نیست و ممکنه آنفلوآنزا باشد.

رعایت موارد بهداشتی کمتر از ۵۰ درصد است
محسن فرهادی - معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم گفت: سرعت انتقال سویه امیکرون بیشتر از سویه‌های قبلی است. رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم کم شده و زیر ۵۰ درصد رسیده و این نگرانی‌ها را بیشتر کرده است.
وی افزود: رعایت موارد بهداشتی و واکسیناسیون می‌تواند روند افزایشی سویه امیکرون را کنترل کند.
محسن فرهادی گفت: وقتی سرعت انتشار بیماری بیشتر است باید بیشتر روی پیشگیری تمرکز کنیم.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: واحد‌های صنفی که تجمعی هستند باید بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۱.۹۹°